Dalik jest to program typu pager, wyświetla pozycje okien na okreslonych pulpitach, podejrzewam że jest to fbpager http://fluxbox.sourceforge.net/fbpager/
Offline
Rozumiem, że chodzi o czcionkę zegara Bazy konfig conky wraz z tą czcionką jest tu: http://sen7.deviantart.com/art/Conky-Mira-100078939
svL ma rację, używam Fbpagera i to on jest pod conky na samym dole ekranu.
Offline
thalcave podziliłbyś się konfigiem fbpagera
Offline
Proszę bardzo: http://shell.dug.net.pl/~thalcave/pub/fbpager
do tego jeszcze mam ustawioną prawdziwą przeźroczystość 75.
Offline
thalcave dzięki
Offline
Kuka skąd tapeta?
Ostatnio edytowany przez zborus (2009.10.21 20:24:34)
Offline
zborus nie wiem którą masz na myśli więc daje obydwie:
http://img44.imageshack.us/img44/3051/forde.jpg
http://img34.imageshack.us/img34/153/scaniar470.jpg
pozdro
Offline
paatos to jakaś skórka audaciousa? Mógłbyś się podzielić?
Offline
Nie, to GUI w GTK dodane bodajże w wersji 2.2... Wygląda jak foobar 0.8.3 i jest dość wygodne
Odpala się w ten sposób: audacious -i uigtk
Ostatnio edytowany przez paatos (2010.01.11 13:56:17)
Offline
Ooo dobrze wiedzieć, no to miło mnie zaskoczyli, dzięki za info
Offline
mariuch :
http://img36.imageshack.us/img36/561/screenshotvi.jpg
To mój zrzucik mam nadzieje że jest ok .???
spoko fajna tapetka
Offline
Wow! Zapodaj Pan linka do tapety.
Offline
parrotlarch: bezpośredni link (2735x1650px, 1,2 MB).
Generalnie w archiwach WikiMedia można znaleźć dużo fajnych rzeczy. Są specjalne kategorie dla obrazów które nadają się na tapety:
- monitory panoramiczne (proporcje 16:9, 16:10 lub zbliżone)
- monitory standardowe (proporcje 4:3, 5:4 lub zbliżone)
Wszystkie obrazy mają wysokie rozdzielczości, są dobrej jakości, a dodatkowo można je bez problemu pobrać wgetem i nie mają żadnych reklam czy innego syfu.
(Przesunąłem Twój post do bardziej pasującego tematu obok.)
Offline
Minio - zdradź proszę, co to jest za pasek z ikonkami. Czy po najechaniu nań wskaźnikiem myszki ikonki się powiększają?
Offline
numer_inaczej: Tak, powiększają się i zyskują kolor. Tutaj krótki filmik który to prezentuje: http://minio.komunikatory.pl/pliki/wbar.avi (269 kB).
Ten pasek to zwykły wbar z odpowiednio dobranymi opcjami. Niestety na chwilę obecną niewiele można zrobić z fontami — w dokumentacji piszą że jak ktoś chciałby je zmodyfikować, to musi grzebać w źródle. A biorąc pod uwagę że ostatnia wersja pochodzi sprzed trzech lat, to chyba nikt nie planuje tego zmienić.
Offline
Nie działa Ci zmiana fontu w wbar?
Ostatnio edytowany przez Moebius (2010.11.16 14:58:48)
Offline
Moebius: Nie, zmiana fontu działa. Działa też zmiana jego rozmiaru. Ale nie można zmienić jego koloru, dorzucić cieni, takich rzeczy.
Nie twierdzę że mi to przeszkadza. Wskazuję tylko że tego elementu wbara nie da się w prosty sposób zmodyfikować. Dla kogoś może to być istotne, dlatego o tym piszę.
Offline
Przyznam, że taki program właśnie mi chodziło - dzięki za info.
Pozdrawiam
Romek
Offline
@Minio
Widzę że zmieniłeś fluxboxa na KDE ( 4.6?). Poza oczywistymi róźnicami o których mogę wszędzie poczytać, jakich funkcji używasz na KDE których nie można było osiągnąć na fluxboxie? Sam narazie siedzę na fluxboxie ale zastanawiam się nad przejściem nad KDE. Czy poza automatyzacją pewnych czynności na KDE są jeszcze jakieś "ostateczne argumenty" ?
Offline
tekn: tak, to KDE 4.6. Wtedy 4.6.3, teraz 4.6.5.
Może to się wydawać zaskakujące, ale… Fluxbox wcale nie ustępuje jakoś znacząco KDE. Przynajmniej z mojego punktu widzenia. Takie najbardziej zauważalne różnice, zarówno na plus jak i na minus:
- uruchamia się wyraźnie wolniej. Fluxbox potrzebuje dosłownie kilku sekund, KDE prawie pół minuty. Ale od uruchomienia komputera do działającego pulpitu łącznie mój komputer potrzebuje około minuty (i to na dysku 5400 RPM, więc nie jest to jakiś niesamowity wynik), więc specjalnie mi to nie przeszkadza.
- Network Manager. Wiele osób go szczerze nienawidzi, ale obsługuje on połączenia komórkowe, czego wicd na razie nie potrafi. Teraz co prawa korzystam już wyłącznie z kabelka oraz Wi-Fi, ale jeszcze kilka miesięcy temu łączyłem się głównie przez modem GPRS — wtedy był to dla mnie ważny argument.
- Efekt o nazwie Tablica.
- Efekt o nazwie Siatka pulpitu (OGV, 10 MB). (Jest jeszcze ciekawy efekt o nazwie Prezentacja okien, ale ze względu na Siatkę pulpitu prawie w ogóle z niego nie korzystam.)
- Klipper! (Są jeszcze Glipper i Parcellite, które pewnie dobrze sprawują się pod Fluxboksem, ale dowiedziałem się o nich dopiero niedawno.)
- Krunner, który wykorzystuję głównie jako podręczny kalkulator. Ma on też bardzo dużo innych opcji.
- Kontact, czyli zintegrowany zestaw aplikacji PIM. Na Fluxboksie do poczty i grup dyskusyjnych miałem Claws-Mail zaś do notatek zima. Teraz mam to wszystko w jednym programie, dodatkowo uzupełnione o kalendarz (z listą zadań, z której dość często korzystam) i książkę adresową. Jest tam jeszcze czytnik RSS i jakieś „żółte karteczki”, ale z nich w ogóle nie korzystam.
- Współdzielenie KIO przez wszystkie aplikacje. Dzięki temu mogę zrobić zrzut ekranu programem KSnapShot i od razu zapisać go na serwerze FTP (na Fluxboksie musiałem robić to ręcznie, przynajmniej póki nie napisałem sobie odpowiedniego skryptu).
- Nepomuk, który na chwilę obecną głównie tylko istnieje, ale jest bardzo obiecującym projektem (przynajmniej dla mnie — wielu ludzi wyłącza go od razu po zainstalowaniu KDE).
Część z tych różnic znalazłem trochę na siłę i mogłem niechcący wyolbrzymić. KDE jest bardzo fajne, ale jeżeli ktoś oczekuje ogromnego skoku jakościowego względem Fluxboksa, to się zawiedzie. Jednak polecam dać mu szansę. Zwłaszcza że zużycie zasobów wcale nie jest jakieś ogromne (zaraz po uruchomieniu zajmuje 300 MB RAM; zużycie procesora oczywiście wyższe niż na Fluxboksie, ale przez większość czasu wiatraczek pracuje na najniższych możliwych obrotach). Można skorzystać z udostępnianych przez OpenSUSE obrazów LiveCD (można je wgrać na pendrive np. tym narzędziem (link na dole strony)).
PS. Przeniosłem Twój post do bardziej odpowiedniego wątku.
Offline
@Minio
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź . Ja szczerze przyznam nigdy nie miałem KDE, więc najpierw wypróbuje live cd. Wiadomo że fluxbox ma ogromne możliwości, tylko trzeba włożyć dużo czasu żeby to było naprawde funkcjonalne środowisko, wolę ten czas przeznaczyć na coś innego. Wiem że KDE może być trochę wolniejsze od flux'a, ale przestało to mieć dla mnie znaczenie bo mam mocny sprzęt i nie będe się przejmował czy system zabierze 100 czy 300 pamięci RAM.
Generalnie zauważyłem u siebie tendencje do ułatwiania życia. Kiedyś miałem fluxbox'a na laptopie i desktopie, teraz na laptopie mam Ubuntu bo np. podłączam modem i już działa. Zastanawiam się żeby zmienić również środowisko na blaszaku i idę właśnie w stronę KDE ( podoba mi się wygląd i możliwości konfiguracyjne ).
A co do startu systemu to dla mnie różnica między 20 sek. a 1 minutą jest kompletnie bez znaczenia, tak samo włączania programów 1 sek. czy 5 sek. Przecież nie włączam komputera lub najpotrzebniejszych programów kilka razy dziennie
Ostatnio edytowany przez tekn (2011.09.21 15:21:39)
Offline