Login Hasło

#1 2007.02.17 10:35:42

cudny
Użytkownik

Reinstalacja fluxboxa

Witam. Posiadam fluxboxa, lecz jest on dość stary, instalowany z plytki debiana sarge. Moja wersja to: 0.9.11 i chciałbym zainstalować najnowszą wersje ze źródeł. W zwiazku z tym mam pare pytan.

1. Moge fluxboxa uaktualnic, czy musze usunac tego i instalowac od nowa?

2. Jesli musze usunac, to robic to poleceniem apt-get remove fluxbox ? Bo tym poleceniem go instalowalem

3. Co ze sterownikami do nvidii, nie bede mial jakis problemow?

4. Jak bede instalowal nowa wersje, musze ze zrodel, sa jakies przy tym problemy? Jakie zaleznosci musze spelnic, a dokladniej jakie pakiety mam zainstalowac?

5. Jak go skompilowac?

P.S: Przeczytałem wszystko na stronie endel.ovh.org i tak nie zabardzo kapuje tej instalacji big_smile gdyz powiem szczerze, jeszcze nic w swoim zyciu nie zainstalowalem na linuxie ze zrodel ... hmm

Prosze o pomoc i z gory dziekuje za "fachową" pomoc big_smile

#2 2007.02.17 13:22:14

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: Reinstalacja fluxboxa

1. Uaktualnij. Po zainstalowaniu najnowszej wersji system powinien zająć się starą (czyt. usunąc ją).
2. pomijam
3. Ze sterownikami nVidii problem może miec raczej Twój xorg a nie Fluxbox, który korzysta z zasobów tego pierwszego. O ile uaktualniasz tylko Fluxboksa (czyt. xorg zostawiasz w spokoju) nie będziesz miał najmniejszych problemów ze sterownikami karty graficznej.
4. Najnowsza wersja to afaik nie jest, ale azhag udostępnił bardzo ładną paczkę dla Debiana. Do pobrania pod adresem:
http://files.myopera.com/azhag/debian/r … 1_i386.deb

Paczkę dodaj do swojego lokalnego repozytorium (tutaj opis, jak je stworzyć: http://www.dug.net.pl/faq/faq-6-89-Loka … torium.php ) a potem zainstaluj aptem.
5. Nie musisz smile .

#3 2007.02.17 13:39:17

cudny
Użytkownik

Wielkie dzieki, ale co do tego lokalnego repozytorium to musze jakies zaleznosci sciagnac, tylko jakie? czy one sie same zainstaluja z innych serwerow, ktore sa w sources.list ? ale znow jak wpisze apt-get install fluxbox to skad ja mam pewnosc ze mi sie zainstaluje wersja z lokalnego repo a nie jakas stara z innych? musze chyba inne serwy zhaszowac i w takim wypadku sciagnac recznie zaleznosci?

EDIT: Chcialbym szybko rozwiazac problem, gdyz od jutra przez tydzien nie bedzie mnie w domu i nie bede mial dostepu do kompa sad

Ostatnio edytowany przez cudny (2007.02.17 13:40:14)

#4 2007.02.17 13:48:20

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Skoro masz Sarge'a to nie polecałbym mojej paczki, jest zbudowana dla Etcha, na Sarge'u mogą się zdarzyć problemy. Na backportowanym sarge'u jeszcze można spróbować, ale na czystym prawie na pewno bedą problemy.

Jakbyś się zdecydował na kompilację:
potrzebujesz następujących pakietów

debhelper, libxft-dev, libx11-dev, libxext-dev, libxft-dev, libxinerama-dev, libxpm-dev, libxrandr-dev, x-dev, libimlib2-dev, libgtk2.0-dev, cdbs

(zakładając, że chcesz wszystko wkompilować)
następnie:

Kod:

./configure --prefix=/usr --enable-nls --enable-imlib2 --enable-xinerama

(wszystko oprócz debug, czyli tak jak jest skompilowana paczka w Debianie).
Ewentualnie możesz sam zdecydować czy coś wkompilować lub nie

Kod:

./configure -h

Dobrym pomysłem jest zbudowanie pakietu (http://dug.net.pl/faq/faq-6-183-Budowan … odelka.php, http://debianusers.pl/article.php?aid=58), w takiej sytuacji opcje do ./confiure musisz zmienić w pilku debian/rules.

--------

cudny napisał(-a):

Wielkie dzieki, ale co do tego lokalnego repozytorium to musze jakies zaleznosci sciagnac, tylko jakie? czy one sie same zainstaluja z innych serwerow, ktore sa w sources.list ? ale znow jak wpisze apt-get install fluxbox to skad ja mam pewnosc ze mi sie zainstaluje wersja z lokalnego repo a nie jakas stara z innych? musze chyba inne serwy zhaszowac i w takim wypadku sciagnac recznie zaleznosci?

W linku, który podał Minio jest napisane co potrzebujesz zainstalować.

Apt bez podania dodatkowych opcji zainstaluje zawsze najnowszą wersję dostępnego pakietu, więc jeżeli w lokalnym repo będziesz miał nowszego fluksa to zainstaluje go z lokalnego, jeżeli nowszy będzie w sieciowym repo to zainstaluje z sieci.

Ostatnio edytowany przez azhag (2007.02.17 13:51:48)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#5 2007.02.17 14:40:23

cudny
Użytkownik

aha, wiec zostalem w dolku, gdyz z pakietu deb od azhaga nie bede instalowal, a pakiety potrzebne do kompilacji nie chca sie zainstalowac, ty azhag znasz moj problem z dug.net.pl .. przy instalacji pakietow potrzebnych do kompilacji conky jest to samo .. mam cos nie tak z aptem hmm

Stopka forum