Login Hasło

#1 2007.02.16 17:46:05

cudny
Użytkownik

Instalacja styli do fluxboxa przez poczatkujacego

Witam, chciałbym zainstalować jakiś styl do Fluxboxa, żeby zmienic po prostu pasek, menu itp. Jest w HowTo opis ale ja i tak nic zniego nie wiem. Nie wiem czy mam zainstalowac styl QT, czy GTK, czy GTK2 ?? jak sprawdzic czy mam engine danego stylu i jak sprawdzaic jakie mam gtk  pkg_info | grep gtk nie chodzi .. no i jak zainstalowac taki styl. Sciagnalem sobie styl industrial i jakis Scythe z tenr.de bo mi sie tez podoba, ale co z tego, jak nie wiem co z nimi zrobic tongue

#2 2007.02.16 18:04:00

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: Instalacja styli do fluxboxa przez poczatkujacego

Style Fluxboksa to zupełnie inna para kaloszy niż GTK i QT.

Styl dla Fluksa ściągniesz np. z boxwhore.org, tenr.de, a ostatnio również z endel.ovh.org. wink
Pobrane archiwum rozpakowujesz do katalogu /home/USER/.fluxbox/styles/ (dla USERA) lub /usr/share/fluxbox/styles (dla wszystkich, musisz rozpakować jako root) i możesz styl wybrać w menu lub  w ~/.fluxbox/init.

Co do pkg_info - wprawdzie nie wpisałeś używanego przez ciebie systemu w profilu (tak! to aluzja), ale skądś wiem, że używasz Debiana. Listę zainstalowanych pakietów możesz sprawdzić  przez

Kod:

dpkg -l

oczywiście możesz wynik grepować.

Ostatnio edytowany przez azhag (2007.02.16 18:11:12)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#3 2007.02.16 18:10:24

cudny
Użytkownik

No niech mnie kule biją, juz robie big_smilebig_smile a tak na marginesie, jak sie robi taka tylde ? wiem ze alt+coś tongue

EDIT: w /home/coodny/.fluxbox/ jest tylko plik styles, nie ma folderu ... a gdy chce zrobic to pisze ze juz jest taki plik, mam go wywalic ? aha, w tym pliku sa jakies takie &%$*^%$R*%F*^%DF*^RD big_smile

Ostatnio edytowany przez cudny (2007.02.16 18:14:13)

#4 2007.02.16 18:13:33

azhag
Dozorca

cudny napisał(-a):

wiem ze alt+coś tongue

nie wiesz wink
shift + `

(uprzedzę pytanie - obok "1")

pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#5 2007.02.16 18:15:36

cudny
Użytkownik

he? no to ja wiem ze tak sie tylde robi, ale myslalem ze ty robisz taka inna .. bo jest taka przez alt co sie robi big_smile

a w home/coodny/.fluxbox nie mam katalogu styles, jest taki plik a w nim &^$*%R*^%F^*%R itp. itd. wywalic?

a znamy sie z forum.dug.net.pl big_smilebig_smile ja od torsmo, mplayera, wkompilowania dzwieku itp. big_smilebig_smile

OKK!! Dałem do /usr/share/fluxbox/styles i chodzi!! big_smile dzieki big_smile a moze gtk czy qt tez sobie zmienie big_smilebig_smile

Ostatnio edytowany przez cudny (2007.02.16 18:19:47)

#6 2007.02.16 18:22:53

azhag
Dozorca

cudny napisał(-a):

nie mam katalogu styles, jest taki plik a w nim &^$*%R*^%F^*%R itp. itd. wywalic?

możesz wywalić

choć ja bym wcześniej przejechał partycję fsckiem, pachnie mi to błędem w systemie plików

#7 2007.02.16 18:24:18

cudny
Użytkownik

hehe, juz zrobilem a tamtego pliku nie ruszam, bo poco jak styl chodzi big_smile ale sciagam jakis mniejszy gabarytowo na wyglad bo nie lubie duzych, a jak zrobic zeby menu bylo przezroczyste? smile no i jak zainstalowac jakis styl GTK lub QT big_smile

#8 2007.02.17 13:36:02

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Przezroczystośc ustawiasz w menu:
Fluxbox menu -> Configure -> Przeźroczystość (Transparency) -> trzy pozycje, do wyboru do koloru.
Wartość przezroczystości zwiększasz klikając PPM, zmniejszasz LPM. 0 oznacza pełną przezroczystość, 255 - jej absolutny brak.

Ewentualnie zmień sobie w pliku ~/.fluxbox/init. Interesują Cię linijki:

Kod:

session.screen0.*.alpha: [wartość]

Style GTK instalujesz aptem. Są to pakiety:

Kod:

gtk-engines-*     dla GTK[1] (już prawie nieużywanego)
gtk2-engines-*     dla GTK2

Style QT zainstalujesz wg poradnika:
http://fluxboxpl.org/portal/Style_QT_z_ … owania_KDE

Inne style do KDE znajdziesz na np. kde-look - te musisz samemu pobrać i wypakować/ zainstalować.

Stopka forum