Login Hasło

#1 2018.11.22 11:25:21

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.13.5 ;) (Fb 1.3.5)

Święto Dziękczynienia

Dziś w Stanach Zjednoczonych obchodzą Święto Dziękczynienia. Chociaż dla Polski nie ma ono większego znaczenia, jest to dobra okazja, aby podziękować.

Do naszej społeczności dołączyłem w marcu 2006 roku. Miałem ogromne szczęście, bo dopiero zaczynaliśmy - forum zostało założone kilka tygodni wcześniej. Mieliśmy wtedy mnóstwo do zrobienia, mieliśmy ogromną ilość pomysłów, coraz większą liczbę chętnych do pomocy - i potrzebujących pomocy. Nawet ktoś taki jak ja, kto dopiero poznawał Linuksa, mógł mieć rzeczywisty i pozytywny wpływ na innych. Właściwie jedynym wymogiem było trochę wolnego czasu - a że wtedy jeszcze chodziłem do liceum, to nie mogłem narzekać na jego brak.

Pamiętam przenosiny na nową domenę i nowe forum. Pamiętam wspólne tworzenie portalu. Pamiętam wielogodzinne dyskusje na IRC-u. Pamiętam jak z azhagiem tworzyliśmy skrypty shellowe do najróżniejszych zadań - menu "najczęściej wybierane" we Fluxboksie, narzędzie do łatwiejszego zarządzania zewnętrznymi systemami plików, skrypt do nagrywania koncertów z radiowej Trójki smile . I pamiętam jak się przedrzeźnialiśmy na temat wyższości Perla nad Pythonem (zawsze miałeś rację - Python górą!).

Pamiętam jak społeczność powoli wymierała. Na forum pojawiało się coraz mniej wiadomości, na IRC-u prawie nikt nie przesiadywał, nie było komu pisać materiałów na portalu. Wspólne dyskusje i projekty powoli wygasały. Każdy z nas poszedł w swoją stronę.

Ja również. Skończyłem liceum, zacząłem studiować socjologię, skończyłem z nie najgorszym wynikiem. Podjąłem pracę jako tester oprogramowania w firmie o wątpliwej reputacji. Potem ją rzuciłem.

Od sierpnia zeszłego roku pracuję jako inżynier jakości w Red Hacie. Jest to dla mnie spełnienie marzeń (zarabiam na życie rozwijając oprogramowanie o otwartym źródle!) i perełka zawodowego życiorysu.

I wiem, że bez Was, Waszej pomocy, dyskusji z Wami, nigdy bym tego nie osiągnął. To od Was się uczyłem, to Wy zachęcaliście mnie do rozwoju i nabywania nowych umiejętności. Wszystko co wiem na temat szeroko pojętego IT zaczęło się tutaj - w polskiej społeczności użytkowników Fluxboksa. Mam ogromny dług wdzięczności wobec całej społeczności i każdego z osobna za to, że jestem dzisiaj tu, gdzie jestem.

Dziękuję.

Stopka forum