Login Hasło

#1 2012.07.30 20:35:19

Zuttel
Nowy użytkownik

Okno "Open file" - wymiary

Witam. Mój problem jest następujący: za każdym razem kiedy w jakimś programie chcę zapisać lub otworzyć plik (np. w geany, leafpadzie i wielu innych), okno z wyborem pliku otwiera się w straszliwych wymiarach (jest znacznie większe od rozmiarów pulpitu i zaczyna się gdzieś poza monitorem - widzę tylko prawy dolny róg okna). Prawdopodobnie ma to związek z tym, że pliki konfiguracyjne wraz z całym katalogiem home mam przekopiowane z innego komputera na którym używałem fluxboxa. Jak sobie z tym poradzić? Żadne pomniejszanie okna, klikanie w "zapamiętaj/zapisz przy wyjściu", itd. nie pomaga... Inne okna chodzą w porządku.
Z góry dziękuję za pomoc.

#2 2012.07.30 21:13:12

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

Re: Okno "Open file" - wymiary

Zacząłbym od sprawdzenia czy nie masz czegoś nieładnego zapisanego w .fluxbox/apps.
Jak nie to strzelam że może jakiś problem z GTK, skoro mówisz że problem jest w geany i leafpadzie. Pytanie tylko, czy występuje również w aplikacjach opartych o QT, czy tylko tych z GTK? I czy we wszystkich?
Sprawdziłbym co jest zapisane w .config/gtk-2.0/gtkfilechooser.ini, tam może masz ustawione jakieś kijowe rozmiary file choosera. Popatrz na GeometryX, GeometryY, GeometryWidth i GeometryHeight.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

#3 2012.08.03 00:15:27

Zuttel
Nowy użytkownik

Re: Okno "Open file" - wymiary

Dziękuję ogromnie, .config/gtk-2..0/gtkfilechooser.ini było strzałem w dziesiątkę - już wszystko śmiga:)

Stopka forum