Login Hasło

#1 2012.03.17 09:46:29

kuba144
Użytkownik

Przełączanie okien zgodnie z kolejnością na panelu

Szukam zmiany sposbu przełączania okien przez alt+tab. Chciałbym, żeby przełączały się one zgodnie z kolejnością na panelu. Jest jakiś sposób? Może jakiś skrypt? Bardzo mi na tym zależy

Dzięki smile

#2 2012.03.22 11:49:52

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: Przełączanie okien zgodnie z kolejnością na panelu

Zastanawiam się, czy to nie ma czegoś wspólnego z opcją session.screen0.focusLastWindow: w pliku ~/.fluxbox/init. Z tego co pamiętam, we Fluxboksie można przypisywać tylko komendy do „następnego” i „poprzedniego” okna. Pewnie jeśli ta opcja jest włączona, to „poprzednie” okno to to, które wcześniej było zaznaczone. Jeżeli ta opcja jest wyłączona, to… sam nie wiem wink . Może wykorzysta kolejność okien na pasku? A może ma jakiś swój algorytm wybierania okien?

W każdym razie: jeżeli wspomniana opcja nic nie zmieni, to ja nie widzę sposobu, żeby to zmodyfikować. Chyba że samodzielnie napiszesz program, który będzie to realizował, ale to by chyba wymagało znajomości C/C++ (nie wiem czy istnieją bindingi do X11 dla innych języków programowania, zwłaszcza skryptowych).

#3 2012.03.22 13:41:43

jaszczomppoziomka
Użytkownik

wmctrl można by użyć - on ma możliwość wyciągania okna na wierzch, a jego lista (wmctrl -l) jest o stałej kolejności i chyba pokrywa się z kolejnością właczania okien
jeśli chciałbyś możesz ja spokojnie sotrować po czymkolwiek

#4 2012.03.22 16:10:46

kuba144
Użytkownik

focusLastWindow na to nie wpływa ale o wmctrl nie pomyślałem i możliwe, że w tym właśnie jest odpowiedź.

Jeżeli takie coś udałoby mi się stworzyć to na pewno się tym podzielę smile

Stopka forum