Login Hasło

#1 2012.03.13 11:40:49

.szymik
Nowy użytkownik

...środowisko graficzne

jak to jest z tym fluxboxem?;
postawione mam ubuntu w xfce, i nie wiem czy moge na tym zainstalowac fluxboxa, czy mam zmienic dystrybucje ?

pozdrawiam,
.szymik

Ostatnio edytowany przez .szymik (2012.03.13 12:32:48)

#2 2012.03.13 12:48:38

jaszczomppoziomka
Użytkownik

Re: ...środowisko graficzne

możesz mieć każde środowisko w każdym linuxie, pamiętaj tylko że flux to sam manager okien a xfce to pełne środowisko, które ma sporo dodatkowych programów

#3 2012.03.13 13:30:06

.szymik
Nowy użytkownik

wiem wiem;
widze ze czesto uzytkownicy maja nalozonego fluxboxa na gentoo albo slackware;
1) sa moze jakies zalecenia co do srodowiska ? ;
2) czy fluxbox bedzie plynnie chodzil na xubuntu ? ;
3) czy na ekranie logowania bedzie mozliwosc wybrania xfce/fluxbox ?

#4 2012.03.13 14:26:29

jaszczomppoziomka
Użytkownik

1 - f. jest srodowiskiem, nic innego nie potrzebujesz
2 - tak
3 - zalezy od managera

#5 2012.03.13 21:34:07

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

.szymik: ja do tej krótkiej listy dodałbym jeszcze Debiana i Archa.

Ale to nie wynika z tego, że Fluxbox pod kontrolą Gentoo czy Archa jest jakiś lepszy niż Fluxbox pod kontrolą Xubuntu albo openSUSE. Chodzi raczej o to, że użytkownicy Fluxboksa zazwyczaj mają ochotę lepiej poznawać system i lubią go dostosowywać do swoich potrzeb — lubią mieć uruchomione i zainstalowane tylko te programy, których naprawdę potrzebują. Gentoo, Slackware, Debian i Arch to właśnie dystrybucje tworzone z myślą o tego typu ludziach — wszystkie oferują minimalistyczny nośnik instalacyjny, po wykorzystaniu którego ma się jedynie zupełnie podstawowe pakiety i wszystkie oferują użytkownikom (a czasem nawet oczekują od nich) duże możliwości konfiguracji.

Mając domyślną instalację Xubuntu, z pewnością masz zainstalowanych i uruchomionych więcej programów niż w domyślnej instalacji Gentoo czy Slackware (o ile w ogóle istnieje coś takiego jak domyślna instalacja Gentoo czy Slackware'a). Zainstalowane programy jedynie zajmują miejsce na dysku twardym, zaś zbędne uruchomione programy zużywają trochę zasobów (ale są to ledwie zauważalne ilości).

Jeżeli masz w miarę nowy komputer (powiedzmy że co najwyżej sprzed 5 lat), to pewnie masz wystarczające zasoby, aby to zajęte miejsce na dysku i uruchomione w tle programy pominąć. Możesz więc śmiało bawić się z Fluxboksem na swoim Xubuntu. Zapewne z czasem i tak zechcesz wypróbować jakąś dystrybucję dla tzw. bardziej zaawansowanych użytkowników wink .

Stopka forum