Login Hasło

#1 2011.02.19 23:28:16

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Fluxbox 1.3 wyszedł

Fluxbox 1.3 has arrived! A long long long time is over, and we finally decided to make a release.
- Added support for bidirectional text, #2801836.
- Allow to override 'Focus New Windows' via .fluxbox/apps
- New actions:
  - ActivateTab
  - ArrangeWindowsVertical
- New 'MoveN' and 'ClickN' action support for keys file
- New focus model 'StrictMouseFocus'. This will affect focus when closing, moving, lowering windows, changing desktops, etc, whereas the 'MouseFocus' model will only change focus when you move the mouse.
- New "background: unset" property for use in overlays.
- Allowing relative paths for background images in style files.
- Allowing matching screen number in ClientPattern.
- Removed rootcommand from init, as fbsetbg is run automatically nowadays.
- Removed line style resources from init file.

In any case, we hope to get more into the 'flux' way of doing things, aka release early and often. So, have fun with this release.

Personal note from Mathias: This one is dedicated to the first official 'fluxbaby' on the planet: my daughter Karo, born on 6th of November 2010. Which is, btw, the birthday of Henrik as well smile

http://fluxbox.org/news/

Zmian zbyt wielu nie ma, ale deweloperzy obiecują częstsze wydania teraz — w myśl zasady „wydawaj wcześnie, wydawaj często”.

smile

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#2 2011.02.20 10:48:28

azhag
Dozorca

Re: Fluxbox 1.3 wyszedł

azhag napisał(-a):

Zmian zbyt wielu nie ma, ale deweloperzy obiecują częstsze wydania teraz — w myśl zasady „wydawaj wcześnie, wydawaj często”.

No i proszę, mamy już wydanie 1.3.1 wink

Niestety źle zrozumiałem dewelopera.

A i zmian jest trochę więcej niż początkowo myślałem: http://git.fluxbox.org/?p=fluxbox.git;a … =ChangeLog

pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#3 2011.02.28 08:38:02

azhag
Dozorca

Teraz naprawdę mamy już 1.3.1: http://fluxbox.org/news/

W nowym wydaniu znajdziemy kilka poprawek błędów.

#4 2011.02.28 18:07:33

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Ciekawe kiedy im się znudzi częste wydawanie i powrócą do starego modelu wink . Bo z doświadczenia wiem że takie rzeczy trwają nie dłużej niż kilka miesięcy.

#5 2011.02.28 20:35:26

numer_inaczej
Użytkownik
System: Gentoo Linux
Fluxbox: 1.3.2

Może to i dobrze, że się "coś" ruszyło w częstotliwości wydań. Czytałem już opinie internautów, że projekt pomału umiera. Szkoda byłoby, ażeby taka opinia się ugruntowała.

http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge.png

#6 2011.02.28 22:49:40

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

To trochę ze skrajności w skrajność. Wcześniej wydawali raz na dwa lata, teraz będą wydawać raz na tydzień. Myślę że i tak źle i tak niedobrze, ale jeśli miałbym wybierać, wolałbym wydania rzadsze, ale pozbawione błędów. Ja lubię Fluxboksa za jego stabilność i nie mam ochoty zamieniać mojej maszyny produkcyjnej w poligon doświadczalny.

No i do tego dochodzi kwestia dojrzałości oprogramowania. Jeżeli chodzi o Fluxboksa, ja jestem w stanie wyobrazić sobie 3 obszary gdzie można by było cos poprawić:
- ikonki, które są jakieś poszarpane i źle wyglądają po przeskalowaniu
- dynamiczne menu — podpinanie pod pozycje w menu skryptów, które są wykonywane w chwili najechania na daną pozycję, a które tworzą strukturę podmenu (zdaje się że Openbox ma coś takiego; na razie trzeba sobie cronem tworzyć pliki które są include'owane w menu)
- lista otwartych okien (niby jest, ale jakaś taka uboga)

Z czego tak naprawdę osobiście odczułbym głównie te ikonki, w drugiej mierze dynamiczne menu.

Wiadomo że można sobie wyobrażać wiele innych usprawnień, np. obsługę prawdziwej przezroczystości (compositing manager, bo polskie „menedżer kompozycji” brzmi beznadziejnie), ale jeśli ktoś potrzebuje takich funkcji, to niech sobie zainstaluje compiza. Fluxbox ma być lekkim, szybkim, stabilnym i potężnym (podatnym na personalizację) menedżerem okien, i z tego zadania wywiązuje się naprawdę świetnie.

Stopka forum