Login Hasło

#1 2009.11.02 14:45:54

umcs
Użytkownik
System: Arch
Fluxbox: 1.1.1

[SOLVED] Jak włączyć notify-osd?

Witam. Aby z trochę "wybajerzyć" mojego fluxa chciałem zainstalować notify-osd (powiadomienia z Ubuntu). Zainstalowałem "notify-osd" i na próbę też te powiadomienia z Pidgina. Znalazłem opis jak je uruchomić pod Fluxboxem ale pod Ubuntu http://forum.ubuntuusers.de/topic/notify-in-fluxbox/. Googlowy tlanslator trochę lipnie tłumaczy ale jako tako zrozumiałem (na końcu to krótkie zastąpić tym długim, tak?). Zrobiłem tak jak jest napisane ale dalej nic nie działa. Może ktoś zna jakiś dobry opis pasujący do Archa? Znaczy oby działał...

Ostatnio edytowany przez umcs (2009.11.03 13:19:46)

#2 2009.11.02 17:41:35

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: [SOLVED] Jak włączyć notify-osd?

Wg tamtego opisu:
Dopisz do .fluxbox/startup

Kod:

/usr/lib/notify-osd/notify-osd &

(jeśli korzystasz z startfluxbox do uruchamiania Fluxboksa, w innym wypadku musisz inaczej dodać to do autostartu)

Następnie  w pliku:
/usr/share/dbus-1/services/org.freedesktop.Notifications.service
zamień linijkę:

Kod:

Exec=bardzo dluga linijka

tym:

Kod:

Exec=/usr/lib/notify-osd/notify-osd

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#3 2009.11.03 13:11:55

umcs
Użytkownik
System: Arch
Fluxbox: 1.1.1

Re: [SOLVED] Jak włączyć notify-osd?

Wczoraj chwile po napisaniu pierwszego posta zobaczyłem, że jednak działa a czemuś nie mogłem dostać się na forum i zapomniałem o tym. Ale chyba powinno być na odwrót (przynajmniej ja tak mam i jest dobrze), czyli

Kod:

Exec=/usr/lib/notify-osd/notify-osd

zastąpić tą:

Kod:

Exec=/bin/sh -c "if [ ! -x /usr/lib/notification-daemon/notification-daemon ] || [ ${GDMSESSION%.desktop} = gnome ] || [ ${GDMSESSION%.desktop} = default -a $(basename `readlink /etc/alternatives/x-session-manager`) = gnome-session ]; then exec /usr/lib/notify-osd/notify-osd; else exec /usr/lib/notification-daemon/notification-daemon; fi"

bo na początku jest krótka, czyli nie było by sensu zamiany tego samego na to samo.

Jeśli ktoś by chciał, tak na przyszłość to tu http://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=644875 jest jak dodać te powiadomienia do zmiany głośności. Działa dobrze.

Ostatnio edytowany przez umcs (2009.11.03 13:12:53)

Stopka forum