Login Hasło

#1 2008.10.12 23:47:13

Biacho
Użytkownik
System: Gentoo Linux.
Fluxbox: 1.1.1-r1

[SOLVED] Alt+<prawy lewy przycisk myszki> i opcja paska menu.

A więc tak. Co do sprawy pierwszej z myszką. Klikając Alt + Prawy Przycisk Myszki okno się przesuwało bez żadnych problemów. Przed wczoraj zrobiłem update systemu gdzie up'date'ował mi też flux'a. Po tym updacie owa funkcja mi zniknęła. Nie pamiętam, żeby etc-update mi podmieniał jakieś pliki dlatego też podejrzewam, że wrzucono tą funkcje po prostu gdzieś indziej (?) Pytanie moje, czy ktoś wie gdzie i jak to z powrotem uruchomić bo powiem szczerze ciężkie jest życie bez tego.

Co do drugiej sprawy. Gdzie szukać ustawienia tego co ma być wyświetlane na pasku. Chodzi mi o otwarte okna/aplikacja na danym pulpicie. W menu się zwie 'Tryb paska Ikon'. Ogólnie chciał bym to ustawić na stałe na "Pulpit". Żeby na danym pulpicie pokazywał mi okna na nim otwarte a nie wszystkie na pulpitach. Będę wdzięczny za pomoc smile

Ostatnio edytowany przez Biacho (2008.10.13 22:06:07)

http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge2.png

#2 2008.10.13 17:19:20

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: [SOLVED] Alt+<prawy lewy przycisk myszki> i opcja paska menu.

Biacho napisał(-a):

A więc tak. Co do sprawy pierwszej z myszką. Klikając Alt + Prawy Przycisk Myszki okno się przesuwało bez żadnych problemów.

Lewy. Albo zmieniało rozmar.

Biacho napisał(-a):

Przed wczoraj zrobiłem update systemu gdzie up'date'ował mi też flux'a. Po tym updacie owa funkcja mi zniknęła. Nie pamiętam, żeby etc-update mi podmieniał jakieś pliki dlatego też podejrzewam, że wrzucono tą funkcje po prostu gdzieś indziej (?) Pytanie moje, czy ktoś wie gdzie i jak to z powrotem uruchomić bo powiem szczerze ciężkie jest życie bez tego.

Gentoo wink .
Nic mi nie wiadomo, aby te funkcje można było modyfikować. Ewentualnie możesz podpatrzeć w pliku keys, ale nie wiem czy znajdziesz tam cokolwiek ciekawego.
Jaka to wersja Fluxboksa? Czy problem występuje również na poprzedniej wersji (skompiluj i sprawdź)? Jesteś pewien że zmianie nie uległy konfiguracja klawiatury i/lub myszki?

Biacho napisał(-a):

Co do drugiej sprawy. Gdzie szukać ustawienia tego co ma być wyświetlane na pasku. Chodzi mi o otwarte okna/aplikacja na danym pulpicie. W menu się zwie 'Tryb paska Ikon'. Ogólnie chciał bym to ustawić na stałe na "Pulpit". Żeby na danym pulpicie pokazywał mi okna na nim otwarte a nie wszystkie na pulpitach.

Właściwość iconbar.mode: z pliku init.

Na przyszłość: staraj się najpierw spojrzeć do zasobów portalu a potem zadawać pytania — mam wrażenie że nie pierwszy raz pytasz o coś co jest opisane (chociaż zdaję sobie sprawę, że tekst jest dość długi; mi jest łatwiej, bo go pisałem wink ).

#3 2008.10.13 18:29:54

Biacho
Użytkownik

Minio napisał(-a):

Na przyszłość: staraj się najpierw spojrzeć do zasobów portalu a potem zadawać pytania — mam wrażenie że nie pierwszy raz pytasz o coś co jest opisane (chociaż zdaję sobie sprawę, że tekst jest dość długi; mi jest łatwiej, bo go pisałem wink ).

Przepraszam i obiecuję poprawę smile

Minio napisał(-a):

Lewy. Albo zmieniało rozmar.

Tak tak... miałem na myśli lewy...

Minio napisał(-a):

Gentoo wink .
Nic mi nie wiadomo, aby te funkcje można było modyfikować. Ewentualnie możesz podpatrzeć w pliku keys, ale nie wiem czy znajdziesz tam cokolwiek ciekawego.
Jaka to wersja Fluxboksa? Czy problem występuje również na poprzedniej wersji (skompiluj i sprawdź)? Jesteś pewien że zmianie nie uległy konfiguracja klawiatury i/lub myszki?

Gentoo nie ma z tym nic wspólnego smile Jak podmienił jakieś pliki to defaulot'owe w których ja nic nie zmieniałem... a więc niezależnie od dystrybucji i tak i tak przestało by to działać smile
Update był do wersji fluxbox-1.1.1. i żadnej zmiany w ustawieniach klawiatury czy myszy nie było.
Wróciłem z powrotem do wersji fluxbox-1.0.0-r2 i działanie skrótów wróciło a więc to coś w nowej paczce zostało zmienione.

HA ! ... Znalazłem smile A mianowicie w pliku ~/.fluxbox/keys trzeba wpisać :

Kod:

OnWindow Mod1 Mouse1 :MacroCmd {Raise} {Focus} {StartMoving}
OnWindow Mod1 Mouse3 :MacroCmd {Raise} {Focus} {StartResizing NearestCorner}

Pierwsza linijka jest do tego, żeby po naciśnięciu i przytrzymaniu Lewy-ALT + LPM można było swobodnie poruszać oknem.
Druga linijka jest do tego, żeby po naciścięniu i przytrzymaniu Prawy-ALT + LPM można było swobodnie powiększać lub pomniejszać okno.
Niestety druga opcja u mnie nie chce działać, natomiast pierwsza jak najbardziej tak smile

Ostatnio edytowany przez Biacho (2008.10.13 18:57:17)

#4 2008.10.14 18:58:44

Minio
Electric Castle resident

Biacho napisał(-a):

Minio napisał(-a):

Nic mi nie wiadomo, aby te funkcje można było modyfikować.

Gentoo nie ma z tym nic wspólnego smile Jak podmienił jakieś pliki to defaulot'owe w których ja nic nie zmieniałem... a więc niezależnie od dystrybucji i tak i tak przestało by to działać smile

Dla sztuki się nie zgodzę:
skoro jakaś funkcja przestała być hardcoded i umożliwono modyfikację jej działania w jakimś stopniu, a stare pliki konfiguracyjne nie przewidywały takiej możliwości (więc na nich funkcja przestaje być dostępna), system (a konkretniej menedżer pakietów) powinien poinformować o tym użytkownika, pokazać palcem gdzie znajduje się nowy plik konfiguracyjny (co by użyszkodnik sobie przekopiował odpowiednią część) i/lub zaproponować odpowiednie działanie (nadpisz stary plik, pokaż zmiany, inteligentnie spróbuj je połączyć i pokaż czy nic nie spieprzyłeś etc.). Więc Gentoo wink .

Biacho napisał(-a):

Update był do wersji fluxbox-1.1.1. i żadnej zmiany w ustawieniach klawiatury czy myszy nie było.
Wróciłem z powrotem do wersji fluxbox-1.0.0-r2 i działanie skrótów wróciło a więc to coś w nowej paczce zostało zmienione.

Ja nie mam tak nowej wersji Fluxboksa. Stąd zdanie pogrubione wyżej.

#5 2008.10.15 23:50:13

Biacho
Użytkownik

Z tego co mi wiadomo to żaden menadżer nie powiadamia o takich zmianach w plikach smile Natomiast przeczytanie changelog zdecydowanie pomaga dostrzec zmiany smile emerge w gentoo ogranicza się informowania o tym, że plik który edytowaliśmy chce być nadpisany przez nowszą wersje.
Tak sobie myślę, że jak by przy każdym updacie paczki menadżer wypisywał każdy plik w którym było coś zmienione i gdzie ten plik jest i proponował pozostawienie lub nadpisanie... każdy update mógł by być niezwykle czasochłonny smile Poza tym monitor szybko by się palcował ... a to nie jest fajne ;]
Tak swoją drogą to 'etc-update' właśnie pokazuje tak jak to opisałeś smile z tym, że jedynie pliki wcześniej przez ciebie edytowane. No i niestety nie pokazuje czy coś zjebawszy czy nie smile To weryfikuje kolejna próba uruchomienia paczki smile

#6 2008.10.16 11:31:41

Minio
Electric Castle resident

A mi się wydawało, że każdy nowoczesny menedżer pakietów posiada funkcję do aktualizowania plików konfiguracyjnych wink . Oczywiście założeniem było, że mówimy tylko o plikach modyfikowanych przez użytkownika — jeżeli nie zadał on sobie trudu żeby cokolwiek zmienić, najprawdopodobniej nie interesuje go to — nie ma więc powodu aby niepokoić go aktualnymi zmianami.

Swoją drogą właśnie na podstawie etc-update pisałem swoją „teorię” (używałem kiedyś Gentoo).

#7 2008.10.17 08:06:46

azhag
Dozorca
Fluxbox: 1.3.5

aptitude informuje gdy zmieniony tzw. plik chroniony (fachowo się je określa conffiles, co jednoznacznie wskazuje na ich rodzaj), jest aktualizowany
po czym podaje kilka rozwiązań — zaktualizuj, zostaw stary, pokaż różnicę i chyba coś jeszcze (zapomniałem)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

Stopka forum