Login Hasło

#1 2008.09.14 23:29:15

Adrian_Wir
Użytkownik
System: ArchLinux
Fluxbox:

Menu i panel z fluxboxa jako osobne pakiety?

Na samym początku chciałem się przywitać.

Linuksa używam od jakiegoś roku (debian/sid). Zaczynałem od KDE ale po próbnym zainstalowaniu fluxboxa przesiadłem się na niego na stałe. Podoba mi się w nim to, że całe środowisko tworze sam. I to tu nauczyłem się najwięcej.

Ale do rzeczy - ostatnio wymieniłem kartę z radeona na geforce i chciałem sprawdzić czy da się stworzyć własne środowisko oparte na compiz fusion. No i się da - problem w tym, że ten menadżer nie ma nic, ani paska narzędzi, systray'a itp. ani menu. Na próbę zainstalowałem panel z xfce. Ale przyzwyczaiłem się do menu pod prawym przyciskiem myszy i panelu z fluxboxa. Stąd moje pytania:
1. Czy da się zainstalować albo stworzyć pakiety tylko z menu i panelem, tak aby można było ich używać razem z compiz fusion? W jakikolwiek sposób - może istnieją gotowe pakiety, jak nie to ze źródeł.
2. Ewentualnie jak się nie da to czy jest możliwość uzyskania efektów takich jak w CF w inny sposób? (oprócz xcompmgr - to już sprawdzałem, chodzi mi bardziej o kostkę, gumowe okna itd.).

Ostatnio edytowany przez Adrian_Wir (2008.09.14 23:29:40)

#2 2008.09.14 23:38:34

vermaden
Użytkownik
System: FreeBSD UNIX 7.0
Fluxbox: SVN

Re: Menu i panel z fluxboxa jako osobne pakiety?

Adrian_Wir napisał(-a):

1. Czy da się zainstalować albo stworzyć pakiety tylko z menu i panelem, tak aby można było ich używać razem z compiz fusion? W jakikolwiek sposób - może istnieją gotowe pakiety, jak nie to ze źródeł.

Musialbys ostro zrodla fluxboxa przyciac, imho lepiej zrobic sobie config z fbpanel / wbar / visibility i innymi malenstwami do zabawy w dekstop.

Adrian_Wir napisał(-a):

2. Ewentualnie jak się nie da to czy jest możliwość uzyskania efektów takich jak w CF w inny sposób? (oprócz xcompmgr - to już sprawdzałem, chodzi mi bardziej o kostkę, gumowe okna itd.).

Expose mozesz miec za pomoca Skippy/Skippy-XD, ale glutowate okna, kostka i inne bajery juz nie.

"religions, worst damnation of mankind"
vermaden's: links resources deviantart

#3 2008.09.16 11:50:20

Adrian_Wir
Użytkownik
Fluxbox:

Dzięki. Chyba jednak na razie zostanę przy fluxboxie, sprawdzę skippy. Może kiedyś będę miał więcej czasu.

#4 2008.09.16 15:22:22

kurcze
Użytkownik

Jeśli możesz jakoś zbindować prawy przycisk myszy na pulpicie to przypisz mu komendę "fluxbox-remote rootmenu" a dostaniesz fluxboxowe menu. A panel fluxboxa mozna łatwo emulować przez pypanel.

H. L. Mencken's Law: Those who can - do. Those who can't - teach.
Martin's Extension: Those who cannot teach - administrate. (Pozdro dla admina ;>)

#5 2008.09.20 11:53:15

Adrian_Wir
Użytkownik
Fluxbox:

Pypanel powiadasz? Może się jednak pobawięsmile

kurcze napisał(-a):

Jeśli możesz jakoś zbindować prawy przycisk myszy na pulpicie to przypisz mu komendę "fluxbox-remote rootmenu" a dostaniesz fluxboxowe menu.

Ale do tego pewnie trzeba mieć zainstalowanego fluxboxa? Bo jeśli tak to odpada, chyba że przycinałbym źródła.

Szukałem alternatywnych menu i znalazłem takie:
1. kickoff
2. lancelot
3. raptor
4. circular-application-menu

Najbardziej interesuje mnie czwarte rozwiązanie, dość ciekawie wygląda. Jednak niepokoją mnie słowa

Aby zainstalować C-A-M, musimy dysponować Linuksem wyposażony w GNOME (GTK+ w wersji 2.12) oraz Compizem.

Nie da się tego jakoś pominąć? Może tylko gnome-menu wystarczy, albo jakieś pojedyncze pakiety. Jeżeli nie to może są jakieś inne podobne menu?

Jak jest z samodzielnością i możliwością konfiguracji pozostałych (1-3) menu?
Zna ktoś może jakieś inne menu? Albo jakąś stronę która by zgromadziła w jednym miejscu chociaż nazwy paneli i menu? Ułatwiłoby szukanie.

Ostatnio edytowany przez Adrian_Wir (2008.09.20 13:53:47)

Stopka forum