Login Hasło

#1 2008.07.16 13:38:18

Woju
Użytkownik
System: Arch
Fluxbox: 1.1.1

Laptop i bateria czyli...

Potrzebna pomoc wink
Mam mętlik w głowie sam już nie wiem jak sprawić żeby przy małym stopniu naładowania baterii powiedzmy 1%-3% laptop sam się wyłączał*ale normalnie wykonywał poweroff) lub wprowadzał w hibernacje,obecnie bateria dochodzi do 0 i laptop się wyłącza(tak jakbyście wyciągnęli wtyczkę z gniazdka) a takie nagłe wyłączenia systemowi nie służą.Bawiłem się laptop-mode-tools ale nie wiem jak to ustawić włączyłem auto hibernacje ale i tak nie działa do tego mam z nią problem bo gdy wprowadzę laptop w stan hibernacji to potem mimo wybudzenia nie ma obrazu tylko jakieś kolorowe paski,grafika to rad 9600 32mb własne pamięci ale z nim też coś nie tak nawet teeworlds się zacina,speedstep nie działa jak powinien obecnie mam same problemy więc musiałem się nimi z wami podzielić smile
Teraz mam nadzieję że ktokolwiek wie jak mi pomóc cool

#2 2008.07.16 15:13:41

vermaden
Użytkownik
System: FreeBSD UNIX 7.0
Fluxbox: SVN

Re: Laptop i bateria czyli...

Speedstep powinien dzialac, mi dziala nawet na FreeBSD, chyba ze producent cos porzadnie w BIOSie popsul.

Co do sprawdzania baterii to napisz sobie skrypt do crontab -e ktory co minute sprawdzi jaki jest stan baterii i na przyklad przy stanie 4 odpali warning z xmessage:
DISPLAY=:0.0 xmessage "kuniec zabawy"

a po 1 na przyklad cos takiego:
sync && sync && shutdown -h now

Nie bawilem sie w zczytywanie tego na Linuxie, ale pewnie przez /proc sie to robi, google powie ci dokladnie gdzie.

"religions, worst damnation of mankind"
vermaden's: links resources deviantart

#3 2008.07.16 21:21:48

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

#4 2008.07.17 22:29:35

Woju
Użytkownik

vermaden napisał(-a):

Speedstep powinien dzialac, mi dziala nawet na FreeBSD, chyba ze producent cos porzadnie w BIOSie popsul.

Co do sprawdzania baterii to napisz sobie skrypt do crontab -e ktory co minute sprawdzi jaki jest stan baterii

Speedstep działa ale dziwnie czasami mieli się na 600mhz zamiast zwiększyć obroty wink

Co do crona ciekawe na ile obciąża system takie sprawdzanie co minute bo zależy mi na jak najdłuższej pracy na baterii,poza tym jeszcze nigdy nie pisałem zadania do crona i za bardzo nie wiem jak miałby wyglądać ten skrypt poczytałem trochę ale nadal nie za bardzo.Na razie stan baterii wyświetla mi conky ale zapominam sprawdzić jak jestem zajęty.Muszę zmusić hibernacje do powrotu do x'ów bo miło mieć wszystko tak jak się to zostawiło smile Zapewne jeszcze parę dni minie zanim uda mi się to zmusić do działania ale tak jest jak się przez pewien czas nie korzysta z linuxa wink

#5 2008.07.18 08:38:17

vermaden
Użytkownik
System: FreeBSD UNIX 7.0
Fluxbox: SVN

Pokaz mi output z koemndy acpi albo z cat /proc/... to ci nawet machne tego skrypta, to chwila roboty jest.

"religions, worst damnation of mankind"
vermaden's: links resources deviantart

#6 2008.07.18 09:41:53

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

http://gentoo-wiki.com/TuxOnIce
a w szczególności
http://gentoo-wiki.com/TuxOnIce#Suspend … ery_is_Low
Tu masz alternatywne rozwiązanie, bez użycia cron'a. Chociaż w sumie wolałbym cron'a. wink
Zresztą, poczytaj o cron'ie, bardzo użyteczne narzędzie. man 5 crontab, man cron etc. etc.

Jeszcze możesz to rozwiązać przez acpid:
http://forums.gentoo.org/viewtopic.php?t=80077 (ale to stary skrypt, niekonieczenie musi działać)

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

#7 2008.07.19 20:32:18

Woju
Użytkownik

Wszystko już działa wink przy 1% wchodzi w stan hibernacji,jedyny problem po wyjściu jest z procesorem który chodzi na maksie i jest obciążony w 100%
O cronie muszę sobie i tak poczytać bo mnie zaciekawił ;]

#8 2008.07.19 22:17:27

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Na nieserwerach warto też zainteresować się anacronem.

#9 2013.12.28 06:02:34

ArteK
Dreamer
System: FreeBSD 10.1-RELEASE
Fluxbox: 1.3.6

kokosa napisał(-a):

ja też mam problem bo mój komputer ma 100% baterii a utrzymuje się na 30 minut nie wiem co sie dzieje bo po 30 minutach sam się wyłacza.

Bateria już niedomaga, trzeba ją zregenerować lub wymienić.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
Portal użytkowników Fluxboksa
/? - prawie jak man

#10 2017.07.03 19:39:31

Ravis
Nowy użytkownik

Najlepiej jest wymienić smile

Cześć wszystkim smile

Stopka forum