Login Hasło

#1 2008.02.28 12:10:20

Flux
Użytkownik

kasujące sie menu :/

Witam, mam taki problem: mam zainstalowanego Ubuntu 7.10, chcialem zobaczyc mozliwosci Fluxboxa, wiec dociaglem go standardowym poleceniem apt-get install fluxbox, wylogowalem sie, zmienilem sesje na "Fluxbox", wszystko ladnie poszlo, pobawilem sie troche w edycje xorga, sciaglem styl etc. Menu zostalo z tego co widze wygenerowane automatycznie, wiec zabralem sie za jego edycje, wchodze do ~/.fluxbox/menu, a tam, ze plik includowany jest z: /etc/X11/fluxbox/fluxbox-menu, wiec weszlem, zedytowalem, ustawilem wedlug swoim potrzeb. Wszystko dzialalo, az do momentu, gdy zawiesil mi sie Firefox, musialem wymusic zakonczenie, a potem patrze na menu: a tu standardowe, automatycznie wygenerowane. Jeszcze 2 razy (specjalnie) zawiesilem Friefoxa i to samo. Co moze byc przyczyna i jak to ew. naprawic (ktory plik konfiguracyjny)?

#2 2008.02.28 14:01:38

ilin
Palacz
System: Debian Wheezy/Sid
Fluxbox: 1.3.5

Re: kasujące sie menu :/

Spróbuj wywalic to dowiązanie ~/.fluxbox/menu a na jego miejsce przekopiuj

Kod:

cp /etc/X11/fluxbox/fluxbox-menu  ~/.fluxbox/menu

I je edytuj .

Powinno zadzialać.

Pozdrawiam

#3 2008.02.28 15:43:39

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

To może czas najwyższy zmodyfikować menu i czysto wyjść z X-ów? Bez żadnego zawieszania Führerfoksa?

Natomiast najlepszą metodą na menu modyfikowanie przez jakieś wścibskie skrypty automagiczne, jest utworzenie unikalnego pliku menu, np. moje_menu, i wskazanie nań w ~/.fluxbox/init.

#4 2008.02.28 17:40:44

Flux
Użytkownik

Kod:

cp /etc/X11/fluxbox/fluxbox-menu  ~/.fluxbox/menu

no tak, zapomnialem napisac, ze tego juz tez probowalem smile

@Minio: dzieki, sprawdzilem, efekt: to samo hmm widocznie cos jest nie tak z Firefoxem (albo "Führerfoksem" - jak kto woli big_smile). Chyba bede zmuszony przerzucic sie na Opere.

Pozdrawiam

#5 2008.02.28 21:08:29

Minio
Electric Castle resident

Nie rozumiem.
Nawet po czystym wyłączeniu X-ów/ Fb, plik z menu się nie zapisuje, tak? To co do tego wszystkiego ma Fx? Nie potrafię połączyć ze sobą tych faktow.

Czy próbowałeś stworzyć unikalny plik menu i odwołać się do niego w init?
Co się dzieje z tym plikiem menu? Kopiujesz go do swojego katalogu domowego zastępując dotychczasowy, modyfikujesz, i działa to do zakończenia sesji. A po uruchomieniu nowej? Plik znika? Jego zawartość jest modyfikowana?

Nie potrafię sobie wyobrazić tej sytuacji. Jeżeli sytuacja wygląda dokładnie tak, jak opisujesz, wykracza poza moje granice zrozumienia — jestem jednak bardziej skłonny uwierzyć, że pominąłeś któryś fakt, który zbagatelizowałeś.

#6 2008.02.29 08:20:29

Flux
Użytkownik

@Minio: ale namieszales big_smile

Stworzylem swoje menu, zapisalem, podmienilem z tym, co zostal wygenerowany automatycznie (wrzucilem do ~/.fluxbox i ustawilem w init). Wszystko ladnie hula, jak sie wylogowuje, czy jak uruchomie ponownie komputer, zresetuje X'y - zostaje moje menu (czyli dobrze). Problem natomiast jest, gdy zawiesi mi sie Firefox, wtedy patrze na menu i widze, ze zmienilo sie na standardowe, te automatycznie wygenerowane hmm Wiem, ze to moze detal, jednak czy jest jakies logiczne wyjasnienie?

#7 2008.02.29 09:51:54

endel
Moderator
System: Archlinux
Fluxbox:

tu jest howto na temat menu Fluxboksa pod Ubuntu (kilka roznych rozwiazan) http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=371144 - zerknij, bo nijak nie widac zwiazku miedzy wieszaniem sie firefoksa a resetowaniem menu wink

I need some sleep

#8 2008.02.29 14:06:45

Minio
Electric Castle resident

Flux napisał(-a):

Ugryzę się w język, żeby potem nie było, że jestem niemiły, cyniczny, taki, owaki i w ogóle ble.

Flux napisał(-a):

Problem natomiast jest, gdy zawiesi mi sie Firefox, wtedy patrze na menu i widze, ze zmienilo sie na standardowe, te automatycznie wygenerowane hmm Wiem, ze to moze detal, jednak czy jest jakies logiczne wyjasnienie?

Czyli zawieszenie Firefoksa podmienia plik menu oraz init, przywracając im zawartości domyślne?

Jak dla mnie kolejny dowód przeciw Łubududbuntu.

#9 2008.02.29 17:13:41

Flux
Użytkownik

Minio napisał(-a):

Flux napisał(-a):

Czyli zawieszenie Firefoksa podmienia plik menu oraz init, przywracając im zawartości domyślne?

Jak dla mnie kolejny dowód przeciw Łubududbuntu.

@endel: dzieki, poczytam smile
@Minio: podmienia tylko plik menu, w init dalej zostaje ta sama sciezka (~/.fluxbox/menu). A co do Łubudubu to racja,  to gowno, wrocilbym do Gentoo, ale znowu musialbym sporo poswiecic czasu na kompilacje progsow ...

#10 2008.02.29 17:43:24

ilin
Palacz
System: Debian Wheezy/Sid
Fluxbox: 1.3.5

To menu zrób jak Ci Minio radzi nie na ~/.fluxbox/menu tylko np: ~/.fluxbox/xxx   zmien ściezkę w init i powinno działac.

Co do distro polecam debiana.

Pozdrawiam

#11 2008.05.27 17:15:21

zlomierz
Użytkownik

mnie nie przyjmowalo zmian z fluxconf...
a to i tak wcalen ie wygodniejsze od edycji plków

Stopka forum