Login Hasło

#1 2006.11.24 21:32:28

ArteK
Dreamer
System: FreeBSD 10.1-RELEASE
Fluxbox: 1.3.6

Konto bankowe - wybór

Witam, mam zamiar założyć sobe konto bankowe, w natloku wszystkich propozycji sam nie wiem, które wybrać. Może ktoś ma już konto w danym banku i mógłby się podzielić jego wadami i zaletami? Interesuje mnie konto z możliwie jak najmniejszą opłatą za prowadzenie, możliwością robienia przelewów bez opłat i obsługą przez internet. Oczywiście zyski też się liczą smile. Jakieś sugestie?

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
Portal użytkowników Fluxboksa
/? - prawie jak man

#2 2006.11.24 22:27:13

zielony
Użytkownik

Re: Konto bankowe - wybór

ArteK napisał(-a):

Witam, mam zamiar założyć sobe konto bankowe, w natloku wszystkich propozycji sam nie wiem, które wybrać. Może ktoś ma już konto w danym banku i mógłby się podzielić jego wadami i zaletami? Interesuje mnie konto z możliwie jak najmniejszą opłatą za prowadzenie, możliwością robienia przelewów bez opłat i obsługą przez internet. Oczywiście zyski też się liczą smile. Jakieś sugestie?

Takie coś to tylko w mbanku. ;-)

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#3 2006.11.24 22:45:20

cox
lama nie użytkownik
System: Debian Sid

zgadzam się z przedmówcą...mbank smile latwa obsluga, wszystko przez net, kody do operacji przez sms (po ustawieniu) i darmowe :]
ja jestem posiadaczem jeszcze oprocz mbanku konta w lukasbanku. Ogolnie konto...hmm..stabilne smile ale: placi sie za utrzymanie (teraz juz zakladajac e-konto student sie juz nie placi ;] ja wlasnie sobie zmienilem) ale najbardziej wkurzajace jest to, ze jak chceszzrobic przelew komus, to najpierw musisz zadzwonic do lukaslinii, tam dodac uzytkownika i dopiero poten jest widoczny na stronie...tak wiec zdecydowanie polecam mbank ;]

Registered Linux User #444209, powered by:
';:Home:;.  .;:Debian:;.  .;:Opera:;.  .;:Fluxbox:;.  .;:Irssi:;.  .;:EKG:;.

#4 2006.11.25 00:09:19

endel
Moderator
System: Archlinux
Fluxbox:

mbank bylby idealem gdyby nie platne przelewy (50 gr przelew) , ale raczej pomimo tego nie ma konkurenta.

tabela oplat

I need some sleep

#5 2006.11.25 00:10:44

marb
Użytkownik

ArteK napisał(-a):

Jestem w podobnej sytuacji. W tym momencie wybrałbym między mbankiem a ING Bankiem śląskim. W mbanku jest szybko, tanio i prosto. W ing trochę drożej, natomiast dla mnie jest plusem że mają normalne odziały w terenie. O obydwu bankach słyszałem sporo pozytywnych opinii.

#6 2006.11.25 00:18:32

KLAPEK
old sXe punx ;p
System: Slackware GNU/Linux
Fluxbox: 0.9.10

mbank.

A o ING mam jak najgorszą opinię.
Swego czasu internetowe konto działało tylko na windzie, tylko na dziurawcu [ie] i tylko z pseudojawą od M$ [wiem bo męczyłem się z tym u ojca na kompie].
Oddziały w terenie - fakt ma, ale sam bank i jego polityka bardzo nieprzyjazna i niereformowalna.
Osobiście mam złe doświadczenia i nie lubię tego banku wink

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Nowe i używane DELL tanio PW

#7 2006.11.25 00:23:44

marb
Użytkownik

uhmm to teraz mam dylemat hmm Tym bardziej że żadna z osób polecających mi ten bank nie używa linuksa.

Ostatnio edytowany przez marb (2006.11.25 00:25:25)

#8 2006.11.25 09:47:22

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

marb napisał(-a):

uhmm to teraz mam dylemat hmm Tym bardziej że żadna z osób polecających mi ten bank nie używa linuksa.

"Realny" znajomy? Zaproś go do siebie, poproś aby spróbował zalogować się i wszystko bedzie jasne.

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#9 2006.11.25 09:55:39

KLAPEK
old sXe punx ;p

Jeśli chodzi Ci o kwestię działania ing to obecnie już_działa_ pod linuksem.
W robocie mam specjalnie postawioną maszynkę do tego - P133 @ Slackware i działa [java sun albo blackdown - juz nie pamiętam - nie pokazuje pliterek]
Wg ostatniego rankingu z Gaz.Wyb. jest to najbezpieczniejsze konto interenetowe - więc masz się nad czym zastanowić wink

Choc osobiście wolę mbank - bardziej intuicyjny interfejs i obsługa.
W ing wszystko jest naokoło wink

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||

#10 2006.11.25 14:50:45

ArteK
Dreamer

Ja też się już zaczynam gubić, dużo słyszałem dobrego o mBanku od znajomych, o ING słyszałem raczej tylko w reklamach telewizyjnych więc chyba jednak wybiorę mBank.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
/? - prawie jak man

#11 2006.12.26 21:31:56

largo3
M. Dzierzkowski
System: Gentoo GNU/Linux
Fluxbox: 1.0.0

Cóż to może i ja się wypowiem. Chociaż pewnie ArteK już dawno się zdecydował wink
IMHO mBank jest całkiem w porządku. Mam tam konto od ok. roku i wszystko chodzi bezproblemowo. Ostatnio zamówiłem sobie kartę (debetową) po 2 tygodniach przyszła mi pocztą do domu. Aktywacja przez internet i hula. Tylko gdy trzeba wypłacić coś z konta to mam ból opłata 5 zł (nigdzie w okolicy nie mam bankomatu z ich sieci) a minimalna kwota wypłaty to chyba 20 zł. Mimo wszystko polecam, opłaty za przelewy i tak są tanie, i bardzo popularny jest mtransfer, za który nie płacimy. big_smile
Pozdr.
PS: Reklama bezinteresowna tongue

#12 2006.12.27 19:27:17

ArteK
Dreamer

Hehe, no tak, z tym zakładaniem konta to były małe cyrki ale ostatecznie i tak wyszło, że mam konto właśnie w mBanku, jedyny ból w moim przypadku to brak "wpłatomatu" w moim mieście ale jadąc kilka kilometrów mogę już z niego skorzystać smile.

/? - prawie jak man

#13 2006.12.27 20:02:44

azhag
Dozorca

hehehe, "małe" cyrki big_smile

pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#14 2006.12.27 20:16:23

ArteK
Dreamer

Proszę się nie śmiać, to nie moja wina że eurobank i mBank mają podobną kolorystykę, i że muszę pracować po 9 godzin dziennie tongue.

/? - prawie jak man

#15 2007.05.09 09:38:25

KLAPEK
old sXe punx ;p

Kolejne doświadczenia wink
Nie polecam BPH - zwalony kod powoduje że na linuksie działa TYLKO z Operą ;/
A do tego wymaga do podstawowych operacji Javy, przez co jest ku**wsko wolny (te same operacje w mbanku śmigają jak rakieta, nawet w tym kiepskim ING jest szybciej...)
Nie działa z Mozillą {SeaMonkey, Firefox, i inne geckowate}, Konquerorem, ....
Nie myślałem że może być coś gorszego i wolniejszego od ING...
A jednak BPH - działa na _jednej_ przeglądarce w oparciu o Javę w tempie żółwia.
[Testowałem oczywiście na starym sprzęcie, do tego przeznaczonym, P133@128ram - mbank śmigał, ing nieco wolniej ale bez przeszkadzających spowolnień, natomiast bph jak żółł po 2 zawale]

Ostatnio edytowany przez KLAPEK (2007.05.09 09:43:06)

#16 2007.05.12 12:56:27

Yagi
Użytkownik

Zaczynałem od BPH, zdecydowanie NIE polceam, zjadali mi 7 zeta miesiecznie za to ze mam u nich konto ( 2 latya temu to było, nie wiem jak teraz jest). Przeniosłem sie do PKO BP, opłaty miesieczne 2 zeta, nie korzystam z konta internetowego bo generuje to dodatkowe koszty, najpoważniejszą wadą tego banku są raporty z bankomatów, kompletnie nie wiadomo ile $ zostało na koncie bez debetu, nikt mi tego jeszcze nie potrafił racjonalnie wytlumaczyc, nawet pracownicy ww banku.  Po długich przemyśleniach stwierdziłem - na wakacjach zmieniam na mbank. Przekonały mnie do tego: zerowe opłaty za konto, możliwość sprawdzania stanu konta na bieżąco i lokalizacja bankomatow, które mam i w domu i na studiach praktycznie pod nosem smile Pozdrawiam

#17 2007.08.25 20:09:00

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Co ciekawe, ani razu w tym wątku nie pada nazwa Inteligo.
Ich oferta wygląda całkiem ciekawie — karta Visa Electron (respektowana w każdym sklepie internetowym na globie), brak opłat za utrzymanie konta gdy saldo miesięczne wynosi powyżej 100 PLN, działanie w pełni zdalnie (nawet otworzenie rachunku może odbyć się przez Internet/telefon) — w tym w Operze, nie wymaga Javy. Straszy tylko płacenie 10 PLN za wybranie pieniędzy z bankomatu innego banku (a najbliższy mam 8km od siebie, ale z bankomatu nie korzystałem od ponad roku). Ogólnie oferta wygląda całkiem atrakcyjnie (z mBanku zrezygnowałem gdy wyczytałem, że cośtam niezbędnego do założenia rachunku przyślą mi SMS-em — a co gdy nie mam telefonu komórkowego?).

Ktoś zna ten bank z doświadczenia, może sie podzielić wrażeniami? Przestrzec przed czymś? Powiedziec, na co zwracać uwagę?

#18 2007.08.27 15:21:11

azhag
Dozorca

zdecydowanie odradzam mBank, ich oficjalne stanowisko jest następujące:

mbank napisał(-a):

uprzejmie informuje, iz mBank wspiera trzy przegladarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Netscape Navigator. Nie udzielamy wsparcia uzytkownikom innych systemow operacyjnych niz MS Windows.

szczegóły w tym miejscu: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?p=67889#67889

#19 2007.08.27 20:30:32

largo3
M. Dzierzkowski
System: Gentoo GNU/Linux
Fluxbox: 1.0.0

To prawda, ale jako użytkownik "innych systemow operacyjnych niz MS Windows" nie napotkałem jeszcze problemów z obsługą konta przez Internet. smile

#20 2007.08.27 20:42:44

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

Osobiście też nie miałem żadnych problemów (na razie :>) z mBankiem od 1.5 roku, mimo, że przez cały ten czas siedzę na Linuksie i używam Opery.
Ale z drugiej strony, jeżeli są tak zacofani, że nie wspierają otwartych rozwiązań to stanowczo odradzam...

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

#21 2007.08.27 21:20:52

gnejusz_pompejusz
Ociosanek
System: Debian Lenny
Fluxbox:

ja mam opere i też nie mam problemów.

#22 2007.08.27 21:35:29

ArteK
Dreamer

azhag napisał(-a):

zdecydowanie odradzam mBank, ich oficjalne stanowisko jest następujące:

mbank napisał(-a):

uprzejmie informuje, iz mBank wspiera trzy przegladarki: Internet Explorer, Mozilla Firefox oraz Netscape Navigator. Nie udzielamy wsparcia uzytkownikom innych systemow operacyjnych niz MS Windows.

szczegóły w tym miejscu: http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?p=67889#67889

Ale po co komu ich wsparcie? Mozilla działa zarówno pod Windowsem jak i Linuksem(pod innymi platformami też) więc nie widzę sensu dlaczego bank miałby udzielać mi wsparcia w przypadku obsługi przeglądarki. To, że oni nie udzielają wsparcia nie oznacza też, że coś nie będzie działało na przykład pod Operą. Mam konto w mBanku od pół roku mniej więcej i jeszcze nie spotkałem się z problemem - wszystko działa jak należy - zarówno pod Operą jak i Firefoksem.

[OT]Pracuję  w sklepie z kosmetykami(to się chyba drogeria nazywa wink) i często spotykam się z klientami/klientkami, którzy/które gdy zwróci się im uwagę straszą, że pójdą do innej drogerii. I szczerze powiem, że już nie raz odpowiedziałem "drzwi są prosto i na prawo" smile. Co ciekawe większość ludzi wraca potem znowu na zakupy, bo tego co jest w drogerii gdzie ja pracuję nie ma w innej :>.

Teraz każdy ma wybór, nie podoba się to idzie się do konkurencji, ale IMO nie wystarczy się kierować tylko obsługą - zarówno w przypadku banku jak i zwykłego sklepu wink[/OT]

/? - prawie jak man

#23 2007.08.28 11:26:48

azhag
Dozorca

ArteK napisał(-a):

Mozilla działa zarówno pod Windowsem jak i Linuksem(pod innymi platformami też) więc nie widzę sensu dlaczego bank miałby udzielać mi wsparcia w przypadku obsługi przeglądarki.

Teraz działa. Być może przypadkiem działa. Już jutro mogą usprawnić system obsługi, tak że pod MS Windows będzie działał jeszcze lepiej, jeszcze sprawniej. A pod innymi systemami? Jakimi innymi systemami?! Przecież otwarcie mówią, że interesuje ich wyłącznie MS Windows.

ArteK napisał(-a):

Ale po co komu ich wsparcie?

Komunikat "udzielamy wsparcia systemowi X" nie oznacza tylko "pomożemy ci jeżeli masz problem pod systemem X", ale również "robimy wszystko, abyś nie miał w ogóle problemów pod systemem X".
"Wsparcie" to nie tylko "pomoc", ale również "dostępność".

ArteK napisał(-a):

[OT]Pracuję  w sklepie z kosmetykami(to się chyba drogeria nazywa wink) i często spotykam się z klientami/klientkami, którzy/które gdy zwróci się im uwagę straszą, że pójdą do innej drogerii. I szczerze powiem, że już nie raz odpowiedziałem "drzwi są prosto i na prawo" smile. Co ciekawe większość ludzi wraca potem znowu na zakupy, bo tego co jest w drogerii gdzie ja pracuję nie ma w innej :>.

Różnica polega na tym, że u Ciebie kupowany jest produkt. Kupowany jeden raz i używany jeden raz. W banku natomiast korzystamy z usługi. Nie jednorazowo, tylko przez dłuższy czas.

ArteK napisał(-a):

IMO nie wystarczy się kierować tylko obsługą

Jak długo kupowałbyś w sklepie, w którym nie byłbyś w ogóle obsługiwany? Powtarzam — fakt, że teraz możesz korzystać z mBanku pod systemami "innymi niż MS Windows" nie oznacza, że będziesz mógł to robić w nawet najbliższej przyszłości. mBank tego absolutnie nie gwarantuje, wręcz przeciwnie.

#24 2007.08.28 11:53:04

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

ekhm...

Minio napisał(-a):

Co ciekawe, ani razu w tym wątku nie pada nazwa Inteligo.
(...)
Ktoś zna ten bank z doświadczenia, może sie podzielić wrażeniami? Przestrzec przed czymś? Powiedziec, na co zwracać uwagę?

smile

Ale w sumie teraz nie gra to większej roli. Pani w banku sprawę przedstawiła jakbym konto musiał zmieniać (aktualnie mam Eurokonto Junior dla małoletnich) już teraz w tej chwili a w ogóle to wczoraj, tymczasem wg strony banku oferta ta kierowana jest dla ludzi w wieku 13-25 lat, więc mogę mieć je do końca życia (albowiem jak wszyscy wiemy w 2012 nastąpi koniec świata wink ).

mBank ssie z jeszcze jednego powodu:

mBank napisał(-a):

Nowym Klientom udostępniamy hasła smsowe, które są niezbędne do przeprowadzenia transakcji w serwisie transakcyjnym mBanku.

-- https://form.mbank.com.pl/cgi-bin/db2/i … a=naskroty
Znaczy nie masz telefonu komórkowego zapomnij o koncie.

#25 2007.08.28 14:53:10

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

Minio napisał(-a):

Znaczy nie masz telefonu komórkowego zapomnij o koncie.

No właśnie, np. dla mnie to problem.
Jeszcze rok, półtora temu można było normlanie wypełnić wniosek w mPunkcie (czy jak się to nazywało) i problemu nie było. Teraz widać już jest.

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

Stopka forum