Login Hasło

#1 2007.11.07 02:31:52

clintn
Nowy użytkownik

Background - problem init/style BARDZO WAZNE

Witam,

Mam taki problem.Uzywam dystrybucji Slackware 12.0 i  fluxbox'a 1.0.0 z tej dystrybucji. Mam zainstalowane imlib2 i Esetroot. Problem dotyczy czegoś takiego, że w pliku konfiguracyjnym stylu wpisanie (na końcu) np. rootCommand:     Esetroot -scale ~/.fluxbox/backgrounds/gun.jpg  nie powoduje ustawienia tła dla tego stylu. Nie wiem może coś się zmieniło od wersji fluxbox'a 0.9.15, której ostatnio uzywałem ale w tej wersji to nie działa sad

Ktos może zacznie krzyczeć ale czy Esetroot jest poprawnie zainstalowan.... biblioteki itd. Odpowiem że tak bo ta sama komenda z podaniem ścieżki do tapety ładnie wszystko ustawia. Wygląda na to, że ta linia nie jest czytana z pliku konfiguracyjnego stylu. Nadmieniam, że sprawdzałem to na róznych stylach przy róznych tłach i to samo przy czym styl jako taki się zmienia - nie jest ustawiane tylko tło. Może ktoś zna rozwiązanie tego problemu bo ja niestety nie . Ogólnie jest to dla mnie po prostu dziwne ....

Pozdrawiam
Piotr

#2 2007.11.07 09:12:54

Moebius
o¤°`°¤o,¸¸¸,o¤°
System: Gentoo
Fluxbox: ist Krieg!

Re: Background - problem init/style BARDZO WAZNE

Tak, zmieniło się i to od 0.9.15 właśnie - usunięto rootCommand z plików stylu.
Cytując za fluxbox-wiki:

Setting the background in a style

In Fluxbox 0.9.15, rootCommand was removed from styles; however, it still functions properly in the init file. To set a background from a style, you should now use the following settings:

Kod:

background: centered|aspect|tiled|fullscreen|random|solid|gradient <texture>|mod|none
  background.pixmap: <file or directory>
  background.color: <color>
  background.colorTo: <color>
  background.modX: <integer>
  background.modY: <integer>

When using centered, aspect, tiled, or fullscreen, `background.pixmap' should give the full path of an image to use. When using random, `background.pixmap' gives the location of a directory containing several images, one of which is chosen at random. To set a solid background, you should specify `background.color'. The gradient textures (described more fully in `man fbsetroot') require both `background.color' and `background.colorTo'. `background.modX' and `background.modY' are specific to the `mod' background type (described more fully in `man fbsetroot'), which also requires `background.color' and `background.colorTo'.

(c) http://fluxbox-wiki.org/index.php/Howto … background

Teraz, gdy już nauczyliśmy się latać w powietrzu jak ptaki, pływać pod wodą jak ryby, brakuje nam tylko jednego: nauczyć się żyć na ziemi jak ludzie.

#3 2007.11.07 10:02:13

clintn
Nowy użytkownik

Re: Background - problem init/style BARDZO WAZNE

Witam,

Dzięki stary big_smile Tak to jest jak nie czyta się dokumentacji ..... Podejrzewałem, że może być coś z config'iem hmm

Pozdrawiam

Stopka forum