Login Hasło

#26 2006.12.07 14:41:11

zielony
Użytkownik

Re: Hosting

się spieszcie z tym kontem bo kasy ubywa i potem może być problem tongue a puki mam...

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#27 2006.12.16 10:26:10

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: Hosting

Wczoraj wieczorem ArteK zamówił hosting, teraz w ciągu tygodnia musimy go opłacić.

Serwer na lap.pl, pakiet Active. Najważniejsze parametry:
Pojemność: 5GB
Transfer miesięczny: 10GB

Osoby, które uczestniczyły w zrzutce otrzymają konta e-mail oraz http/ftp w domenie FluxboxPL.org (co do pojemności tychże mam pewną wizję, muszę ją jeszcze skonsultować z ArtKiem), będzie możliwość otrzymania bazy MySQL. W przyszłości z ArtKiem planujemy uruchomić serwer z jabberem i shellem, te osoby będą pierwsze w kolejce. smile

Narazie usiłuję odnaleźć się w lapowskim panelu admina, robię testowe przerzuty forum. W ten weekend (wstępnie w niedzielę) powinna nastąpić przeprowadzka na nowy serwer.

Procedura przejścia będzie wyglądała następująco:
- wieczorem, ok. 21:00, zablokuję na obecnym forum możliwość rejestracji i pisania postów. Forum będzie tylko do odczytu
- wykonam kopię plików oraz bazy i przerzucę na nowy serwer, po czym odblokuję forum na nowym serwerze
- ArteK zmieni ustawienia domeny fluxboxpl.org

W tym momencie reszta zależy od waszych serwerów DNS. Jak tylko się uaktualnią będziecie kierowani na nowy serwer. Dopóki to się nie stanie będzie lądowali na starym, zablokowanym forum. Polecam następujące DNS-y, zmiany są dość szybko widoczne na nich:
- 212.85.112.32 (DNS z home.pl)
- 85.128.128.10 (DNS z nazwa.pl)
Na DNS-ie z nazwy zmiana będzie widoczna najszybciej, być może od razu (u nich mamy domenę kupioną ;]). Ustawcie jeden z tych DNS-ów jako pierwszy w /etc/resolv.conf.

Informacja o przeprowadzce będzie znajdowała się w ogłoszeniu.

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

Stopka forum