Login Hasło

#1 2006.12.01 18:15:44

cox
lama nie użytkownik
System: Debian Sid

krótko o portalu

Dobra, wyzdrowiałem na tyle aby siadać do klawiatury, wiec moze zaczniemy juz romawiac o planowanym portalu? Bo jakos smutno na necie sie robi...Moze zaczniemy od zbierania chętnych do prowadzenia jakiejś części portalu (i prosze wpisac czym moglbys sie zajmowac). I, skoro juz tu zagladamy, proszen ie pisac, ze portal nie jest potrzebny albo inne takie rzeczy, jezeli nie chcesz, to nie bierz udzialu....

Registered Linux User #444209, powered by:
';:Home:;.  .;:Debian:;.  .;:Opera:;.  .;:Fluxbox:;.  .;:Irssi:;.  .;:EKG:;.

#2 2006.12.01 19:20:45

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: krótko o portalu

cox napisał(-a):

moze zaczniemy juz romawiac o planowanym portalu

Ja na razie nie poruszałem tego temat, ponieważ wychodziłem z założenia, że nie należy robić wszystkiego naraz. Najpierw należy dokończyć skrypt naszego forum (już prawie...), uregulować sprawę hostingu, przeprowadzić się na nowy serwer, żeby nie było zamieszacznia z przenoszeniem bazy portalu (wierzcie mi - przeniesienie bazy nie jest takie proste, no chyba, że nie zależy nam na pl znakach ;]).

Dopiero wtedy zastanowić się nad tym jaki skrypt zastosować do portalu (najlepiej jakby udało się zintegrować z forum) i zainstalować.

Ale nie widzę przeszkód, żeby zastanowić się nad ogólymi założeniami forum. Myślę też, że nie ma sensu rodzielać zadań - ten zajmuje się tym działem, ten tamtym. To będzie wspólny projekt, jak ktoś będzie miał coś do jakiejś części - po prostu będzie tam to zamieszczał.

Z czego będzie się składał portal? Ja widzę m.in. takie działy:
- news. Jakieś wiadomości ze świata Fluxboksa, systemów operacyjnych, innych programów.
- howto. Porady co i jak zrobić, żeby nasz ulubiony menedżer okien był jeszcze bardziej funkcjonalny, wygodny, piękny.
- prezentacje. Opisy programów do wykorzystywania razem z fluxboksem.
- download. Podzielona na kilka części - nasze style, zestawy ikon, style fluksa, tapety, paczki fluksa, etc.
- linki. Opisy stron o tematyce okołofluksowej. Ważne aby było to coś więcej niż tylko suche odnośniki.

To co w tej chwili przychodzi mi na myśl.

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

Stopka forum