Login Hasło

#1 2007.04.24 22:53:29

zielony
Użytkownik

Dokumentacja kernel

Od jakiegoś czasu (koło miesiąca) aktywnie biorę udział w projekcie tłumaczenia dokumentacji jądra. Jak na razie *bawimy* się z tłumaczeniem projektu kernel newbies. Prace idą powoli, ale do przodu. Wciąż poszukujemy osób, które byłyby w stanie pomóc duchowo w projekcie. Chodzi głównie o weryfikację/tworzenie nowych tłumaczeń. W domyśle wiki ta ma być także poświęcona programowaniu "jądra". Na "portalu" powił się również "podręcznik testera" tworzony głównie przez Miachła Piotrowskiego.

Jeśli miał/ała byś ochotę pomóc odwiedź stronę i dołącz do Nas. :-)

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#2 2007.04.25 18:02:05

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: Dokumentacja kernel

Projekt jest tworzony przez tłumaczy-nowicjuszy czy w ekipie są osoby mające pewne doświadczenia w tej tematyce (lub posiadające stosowny certyfikat albo nawet zajmujące się tłumaczeniem zawodowo)?

Czy projekt ma oficjalne błogosławieństwo ekipy KernelNewbies? Jest z nią w ogóle w jakikolwiek sposób związany?

#3 2007.04.26 00:23:05

zielony
Użytkownik

Re: Dokumentacja kernel

Minio napisał(-a):

Projekt jest tworzony przez tłumaczy-nowicjuszy czy w ekipie są osoby mające pewne doświadczenia w tej tematyce (lub posiadające stosowny certyfikat albo nawet zajmujące się tłumaczeniem zawodowo)?

Jest późno ale jeszcze myślę, projekt tworzony nie przez profesjonalnych tłumaczy, ale to nie oznacza że są nimi nowicjusze, a samo określenie nowicjusz wydaje mi się dziwne. Swoją droga tłumacz "zawodowy" w takie rzeczy pewnie by się nie bawił z powodu braku czasu, a i podejrzewam że przyjemność dla niego żadna ;-).

Minio napisał(-a):

Czy projekt ma oficjalne błogosławieństwo ekipy KernelNewbies? Jest z nią w ogóle w jakikolwiek sposób związany?

Szczerze powiedziawszy samego pozwolenia od twórców kern.newb. nie posiadamy ale... udało się pozyskać kilka bezpośrednich pozwoleń od autorów książek na temat jądra, więc myślę że prace pójdą w tamtą stronę. Więcej na temat na forum projektu dostępnego przez stronę, którą podałem wyżej/wcześniej.

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

Stopka forum