Login Hasło

#1 2007.03.15 10:31:40

cox
lama nie użytkownik
System: Debian Sid

[Opera] Pare pytań nowicjusza ;]

może przejdę od razu do rzeczy.
1. Czy da się zablokować durne reklamy na stronach? u mnie to działa tak, że...nie działa...jak kliknę takiej reklamie nawet na X albo wyjdź (zamykające pole) ona nadal tam jest... ;| a jak juz czasem uda mi się "ją zniknąć" to pozostaje biały paskudny prostokąt o dokladnych wymiarach tapety...co gorsza on porusza się przeważnie tak jak reklama po stronie, czyli po prostu znika z niej tekst...
2. Czy jest możliwość ustawienia w Operze słownika aby sprawdzał pisownię na bieżąco? a nie po wybraniu opcji Sprawdź pisownię ?
3. Istnieje możliwość poruszania się po zakładkach opery (Tabach) dzięki klawiaturze (w FF można to osiągnąć naciskając alt+1,2,3......)

i czy istnieją odpowiedniki wtyczek z FF do opery? bo idea Widżetów troszke mi nie odpowiada, albo uruchamiałem te złe ;]

pozdrawiam

Registered Linux User #444209, powered by:
';:Home:;.  .;:Debian:;.  .;:Opera:;.  .;:Fluxbox:;.  .;:Irssi:;.  .;:EKG:;.

#2 2007.03.15 15:01:07

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: [Opera] Pare pytań nowicjusza ;]

1. Mówisz o reklamach Flash, tak? Z tego, co wiem po prostu Adobe'owy Flash dla Linuksa nie lubi się z Operą. Twórcy tej drugiej wciąż nad tym pracuja, ale widzisz efekty pozostawiają trochę do zyczenia.
Nie jest to odpowiedź, ale sprawe załatwi wyłączenie Flash playera w Operze. Możesz go włączać gdy zechcesz odwiedzić np. YouTube. Albo właczać do tego inną przeglądarkę (ja po to właśnie mam Firefoksa wink ).
2. Nic mi o tym nie wiadomo. Wujkowi Guglowi również.
3. po prostu 1 (poprzednia zakładka) i 2 (następna zakładka). Oczywiście nie działa we wszelkich <form>ach, <input>ach i innych wink .

Wtyczki są: http://www.opera.com/docs/plugins/ . Tylko nie spełniają one takich zadań, jak te w Fx. Więcej tym tematem się nie interesowałem, gdyz Opera dostarcza wszystko to, co potrzebuje, out-of-box.

#3 2007.03.15 16:41:45

kkrzyzak
Użytkownik

Re: [Opera] Pare pytań nowicjusza ;]

co do blokad reklam - PPM->Zablokuj zawartośc-> klikasz co ma być zablokowane - i świat staje się piękny smile

Stopka forum