Login Hasło

#1 2007.03.09 15:16:06

oluś
Użytkownik

przeciąganie na pasek narzędzi

Witam wszystkim!
Moje pytanie: Czy jest opcja żeby przeciągnąć cokolwiek na fluxowy pasek narzędzi i sprawić aby aplikacja na którą się najechało pokazała się? Przykład: łapię w roxie katalog z muzyką, (cały czas trzymając) przeciągam na pasek nad napis XMMS, w tym momencie XMMS pojawia się no i wtem ja przeciągam katalog na liste.
Mam nadzieje że jasno się wyraziłem smile Da się coś takiego zrobić w fluxboxie?
Poratujcie!
Pozdrawiam.

#2 2007.03.09 23:16:27

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: przeciąganie na pasek narzędzi

Menu -> Configure -> Sposób aktywacji okien -> Automatyczne podnoszenie
zaznacz. Przy jednoczesnym zaznaczeniu 'Pokaż kursorem by uaktywnić' otzrymasz efekt taki, że po najechaniu chociażby na skrawek okna, zostanie ono automatycznie aktywowane i pokazane w całości.
Wadą tego rozwiązania jest to, że musisz mieć gdzies na pulpicie skrawek okna programu.

Wiem, że to nie do końca to, o co pytasz, jednak jest to zachowanie najbliższe oczekiwanemu, jakie udało mi się osiągnąc.

#3 2007.03.09 23:52:15

oluś
Użytkownik

Dzięki. Testowałem, ale przeskakujące okna strasznie mnie denerwują i cieżko mi się pracuje. Mimo wszystko dziękuję za odpowiedź i starania.
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

#4 2007.03.10 10:56:14

endel
Moderator
System: Archlinux
Fluxbox:

oluś napisał(-a):

Moje pytanie: Czy jest opcja żeby przeciągnąć cokolwiek na fluxowy pasek narzędzi i sprawić aby aplikacja na którą się najechało pokazała się?

Nie da sie tak z fluxboksowym panelem, jezeli brakuje Ci takiej funkcji wyłącz go (prawy przycisk na toolbarze -> visible) i  uruchom xfce4-panel np - on ma taka funkcje

I need some sleep

Stopka forum