Login Hasło

#1 2014.04.10 15:13:39

numer_inaczej
Użytkownik
System: Gentoo Linux
Fluxbox: 1.3.2

Nowe menu - ostatnio otwierane dokumenty

Witam.

Napisałem skrypt który pokazuje z dowolnie wybranych katalogów listę ostatnio używanych plików.
Zaletą programu jest możliwość wirtualnego łączenia kilku katalogów i wyświetlania ich zawartości w menu fluxboxa.
Oczywiście odpowiednio edytując plik konfiguracyjny (.lastrc) można zdecydować o wyłączaniu wskazanych plików czy katalogów ze wspomnianej zawartości menu.
Również poddając edycji plik konfiguracyjny można zadecydować o akcji na dane rozszerzenie pliku - i tak np, co zależy od woli użytkownika pliki graficzne poddawać obróbce gimpem, dokumenty libreoffice uruchamiać we właściwych programach itd.
Zawartość menu zmienia się dynamicznie - ostatnio modyfikowane elementy znajdują się na górze menu.

Instalacja.
UWAGA - przed uruchomieniem programu należy wykonać kopię zapasową pliku menu

Należy ściągnąć plik i nadać mu prawa wykonywalności `chmod +x' last.
Następnie odpalamy go następująco `last -n Last -i 15' gdzie:
-n Last - wskazuje nazwę wyświetlanego menu.
-i 15 - w sekundach, co ile czasu ma się aktualizować menu.

Następnie, gdy wszystko poszło gładko, program można uruchamiać z $HOME/.fluxbox/startup podając `exec last -n Last -i 15' - od tej pory program będzie działał w tle.

pobierz:
lastv0.8
shoot

UPDATE:
- wersja v.08 - zabezpieczyłem menu przed błędnym zapisaniem.
- wersja v.06 - poprawiłem obsługę ścieżki przeszukiwania o katalogi/pliki ze spacjami w nazwie. Nie trzeba ich traktować specjalnie, tj. poprzedzać ukośnikiem.
- wersja v.04 - poprawiłem obsługę parametrów pozycyjnych. Program czyta wszystkie opcje z pliku konfiguracyjnego. Pozwala się uruchamiać bez dodatkowych parametrów.
- wersja v.03 - dołożyłem zabezpieczenie przed uruchomieniem kilku kopii programu, które mogą wpłynąć destrukcyjnie na menu oraz poprawiłem drobne błędy.
- wersja v0.2 - zmieniłem sposób wyświetlania menu, czas wygenerowania menu przeniosłem na tytuł submenu, wygląda ciekawiej
- poprawiłem drobne błędy wynikłe podczas pierwszego uruchomienia jak i błędy w opisie pliku konfiguracyjnego. (Łączenie ścieżek odbywa się przez podanie średnika, nie jak było opisane spacji)

Ostatnio edytowany przez numer_inaczej (2014.04.20 10:23:03)

http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge.png

#2 2014.04.16 19:32:19

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: Nowe menu - ostatnio otwierane dokumenty

Fajne, dzięki smile

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#3 2014.04.18 15:50:58

numer_inaczej
Użytkownik
System: Gentoo Linux
Fluxbox: 1.3.2

Re: Nowe menu - ostatnio otwierane dokumenty

Proszę bardzo. Jeśli się przydaje to tylko się cieszyć smile
Zalecam aktualizację do wer. 0.4

http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge.png

Stopka forum