Login Hasło

#1 2013.05.03 16:58:02

Psychol324
Nowy użytkownik

Jest jakaś gotowa paczka dla fluxboxa z użytecznymi programami?

Chodzi mi o jakąś instalkę która by doprowadziła fluxboxa do używalności bez potrzeby instalacji z osobna każdego programu

Glównie chcę:
    1. Zainstalować foldery by móc dostać się do dysku, kopiować, zmieniać nazwy plików.
    2. Skonfigurować wi-fi by wyszukiwało mi automatycznie hot-spoty, automatycznie ustawić by przy uruchomieniu zawsze łączyło się z wybranym punktem.
    3. Działał mi dwuklik na touchpadzie, system zachodził w hibernację przy zamknięciu netbooka, działały wszystkie skróty z netbooka.
    4. Jakieś menu szybkiego dostępu do programów

Posiadam netbooka Asus 1225B
    Wersja Debiana to Wheezy x64

#2 2013.05.05 12:40:22

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: KDE SC 4.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: Jest jakaś gotowa paczka dla fluxboxa z użytecznymi programami?

Nie ma czegoś takiego. Teoretycznie może i by mogło być (architektura APT pozwala stworzyć taki metapakiet), ale widać nikt nie był zainteresowany.

Jeżeli jesteś zainteresowany wstępnie skonfigurowanym Fluxboksem z zestawem sensownych programów, to musisz zainstalować dystrybucję, która takiego dostarcza. O ile się nie mylę, jedną z niewielu wartych uwagi jest grml.

Ponadto mieszasz trochę różne porządki. Część tych zadań da się rozwiązać przez instalację dodatkowych programów (np. przeglądanie zasobów dysku), część przez ich odpowiednią konfigurację (np. dwuklik na touchpadzie) a część jest zwykłym błędem spowodowanym niekompatybilnym hardware (np. niedziałające przyciski z netbooka — o ile nie chodzi wyłącznie o podpięcie pod nie odpowiednich poleceń).

#3 2013.05.06 00:27:11

Psychol324
Nowy użytkownik

Zacząłem konfigurować tego fluxboxa i natknąłem się na probrlem po zainstalowaniu wifi-radar, program nie widzi mojego urządzenia wifi w netbooku. Na stronie producenta są tylko sterowniki pod windowsa, da się coś zrobić czy jestem skazany na kabel?

log:

2013-05-05 01:37:04,779: CRITICAL: get_network_device: No WiFi device found, please set this in the preferences.

#4 2013.05.06 10:01:15

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: KDE SC 4.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Podaj wynik

Kod:

lspci -vv

I, szczerze mówiąc, lepiej zrobisz jeżeli zapytasz na forum DUG. Tam codziennie zagląda kilkunastu/kilkudziesięciu użytkowników, z czego kilku bardzo doświadczonych. Tutaj okazjonalnie ktoś usunie spam, który nam się czasem trafia.

Stopka forum