Login Hasło

#1 2007.01.28 09:48:38

endel
Moderator
System: Archlinux
Fluxbox:

Nowy menedżer okien dla Linuxa - Metisse

Francuzi opracowali nowy menedżer okien dla Linuksa niebazujący na technologii 3D o nazwie Metisse. Ciekawie to wyglada, kilka filmikow do obejrzenia link

Edit: Menedżer okien włączony do Mandrivy jest nowy, ale metisse - technologia tworzenia menedżerow okien ma juz prawie 3 lata link. Troche nieprecyzyjny ten news na 7guard - o który sie oparlem smile

Ostatnio edytowany przez endel (2007.01.28 10:24:01)

I need some sleep

#2 2007.01.28 09:57:12

Robol
Użytkownik
System:
Fluxbox:

Re: Nowy menedżer okien dla Linuxa - Metisse

Pół godziny przed napisaniem tego posta oglądałem te filmiki, też miałem o tym napisać na forum ;]. Środowisko zapowiada się ciekawie, fajne efekty i ciekawy układ pulpitów. Trzeba to przetestować, mam nadzieję że wymagania nie będą zbyt paraliżujące ;].

#3 2007.01.28 09:57:37

ArteK
Dreamer
System: FreeBSD 10.1-RELEASE
Fluxbox: 1.3.6

Obejrzałem wszystkie filmiki i muszę powiedzieć, że chociaż początkowo byłem sceptyczny to teraz jestem bardzo zaciekawiony. Szkoda, że filmiki bazują na GNOME bo chciałbym zobaczyć samego Metisse w akcji. No i ciekawe kiedy będzie można go zainstalować na hdd bez potrzeby ściągania całej Mandrivy smile.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
Portal użytkowników Fluxboksa
/? - prawie jak man

#4 2007.01.28 10:11:43

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Trochę a propos:
może nie taki nowy, może nie taki efektowny, ale imho interesujący projekt.
Equinox Desktop Environment (EDE) - lekkie i na starcie funkcjonalne środowisko graficzne (nie mylić z menedżerem okien!), dobra alternatywa dla ludzi, którzy chcą mieć coś lżejszego niż KDE, Gnome, XFCE, ale nie chcą sie bawić w odbajerzanie Fluxboksa, IceWM-a, WMakera, etc.

Osobiście jeszcze nie testowałem (ale się z tym noszę od jakiegoś czasu), moje oceny wynikają ze screenów, więc nie bijcie jeżeli okaże się to bublem.
W każdym razie okładka tej książki jest interesująca. wink

Ostatnio edytowany przez azhag (2007.01.28 10:15:25)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#5 2007.01.28 10:28:47

ArteK
Dreamer

Jeśli chodzi o EDE to ja już wolę się bawić w odbajerzanie Fluxboksa smile. Strasznie przypomina mi Windowsa...

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
/? - prawie jak man

#6 2007.01.28 10:42:55

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

ArteK napisał(-a):

Jeśli chodzi o EDE to ja już wolę się bawić w odbajerzanie Fluxboksa smile. Strasznie przypomina mi Windowsa...

Ty wolisz, ja wolę, wiele osób woli. Ale pewnie nie wszyscy. Również podobieństwo do popularnego systemu operacyjnego nie dla wszystkich jest wadą.

Jakbym miał tzw. "cioci" instalować Linuksa na jakimś cienkim komputerze to myślę, że to byłby dobry kandydat (komputer "cioci" nie przetrawiłby KDE czy Gnome'a, a "ciocia" nie przetrawiłaby Fluksa).

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#7 2007.01.28 11:23:27

zielony
Użytkownik

hym mnie też to metisse zainteresowało. Czyżby czas na mdv vel. mandrake ?big_smile

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#8 2007.01.28 11:39:37

endel
Moderator
Fluxbox:

azhag napisał(-a):

Jakbym miał tzw. "cioci" instalować Linuksa na jakimś cienkim komputerze to myślę, że to byłby dobry kandydat (komputer "cioci" nie przetrawiłby KDE czy Gnome'a, a "ciocia" nie przetrawiłaby Fluksa).

Kiedys pewnej poczatkujacej użytkowniczce Linuxa (zonie wink) tak skonfigurowalem Fluxboxa ze do dzisiaj, używając Gnoma wspomina go jako szczyt prostoty i elegancji wink

http://endel.ovh.org/pliki/thumbnails/screen6.jpg

I need some sleep

#9 2007.01.28 11:59:13

zielony
Użytkownik

bo rzeczywiście jest prosty i elegancki :-)) IMO bardzo ładny :-))

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#10 2007.01.28 12:40:20

ArteK
Dreamer

Mi też się podoba chociaż koloru zielonego za bardzo nie lubię tongue. Odnośnie Metisse to póki co jest to chyba rozwinięcie FVWM ale może wraz z liczniejszą rzeszą użytkowników zostanie to 'naprawione' smile. Z tego co czytałem to nie trzeba też mieć do niego bardzo nowoczesnego kompa, może nawet mój serwerek by to pociągnął big_smile.

/? - prawie jak man

#11 2007.01.28 14:00:02

endel
Moderator
Fluxbox:

ArteK napisał(-a):

Odnośnie Metisse to póki co jest to chyba rozwinięcie FVWM

Na bazie metisse mozna tworzyc rozne wm-y - zapoczatkowal je SUN w ramach projektu Looking Glass. Glosno sie o nim zrobilo teraz dlatego ze Mandriva wykorzystala je w swojej dystrybucji do stworzenia menedżera okien pod Gnome.

O zaimlpementowaniu metisse w FVWM tez czytalem - moze Fluxbox bedzie nastepny? wink - choc znajac deweloperow Fluxboxa to niepredko... smile

I need some sleep

#12 2007.01.29 23:31:42

paatos
Użytkownik
System: Debian Squeeze
Fluxbox: Gnome?

Jaki tam nowy...
Sciagnalem to LiveCD i kiepsko dziala/wyglada tongue

Stopka forum