Login Hasło

#1 2011.01.02 10:50:12

parrotlarch
pijak
System: Debian stable, Ubuntu LTS
Fluxbox: 1.3.5-2

Power manager z KDE4

Wie ktoś może jakim poleceniem uruchomić menedżera zarządzania energią z KDE4? Tak mam KDE4 pod maską, może to i głuupie, ale system musiał mi szybko działać, a jak się pobawiłem, to mi się spodobało. W każdym razie programik nazywa się powerdevil, ale za nic w świecie nie reaguje na wszelkie pochodne tej nazwy. Problem chyba w tym, że on teraz stanowi część wystroju KDE jako aplet i pewnie nie da sie go dodać, bez całej plazmy. Any ideas?

Zdzisław Dyrman...zasadniczo

#2 2011.01.02 11:26:27

jaszczomppoziomka
Użytkownik

Re: Power manager z KDE4

ja wiem ze np aplet networkmanager da się złapac poleceniem kdenetworkmanager - próbowałeść iść tym tropem?
ps - dla mnie to całka - nawet się jakas stała k pojawia:Ptongue

#3 2011.01.02 12:06:04

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: KDE SC 4.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Besides these improvements, PowerDevil introduces a new way of managing power. Instead of being a separate tool, PowerDevil is an integral part of KDE. You don't have to run a specific application to have access to its functionality. It is configurable within System Settings (under the Advanced tab), and can be controlled with a Plasma widget on the panel or desktop if you want.

-- http://www.kde.org/announcements/4.2/desktop.php

It is splitted in 2 main components: the daemon and a KCModule to configure it. (...) So far so good, though you probably wonder where to see system status, where to change profiles manually and so on. The answer is easy, and it’s Plasma.

-- http://drfav.wordpress.com/2008/09/12/i … owerdevil/

Ten drugi polecam w całości.

Wygląda na to, że nie tylko nie obejdzie się bez plasmy, ale również nie obejdzie się bez uruchamiania kluczowych elementów KDE.  Możesz próbować znaleźć sposób na uruchomienie tego daemona o którym wspominają i dołączenie plasmy do Fluxboksa, ale w efekcie dostaniesz coś co nie będzie miało ani zalet Fluxboksa, ani KDE wink .

Nie wiem co konkretnie ma menedżer zarządzania energią w KDE, ale ten od GNOME wg mnie jest całkiem fajny. Można go uruchomić poleceniem gnome-power-manager i używać we Fluxboksie — ja tak robię.

#4 2011.01.02 16:57:18

parrotlarch
pijak

jaszczomppoziomka próbowałem twojego planu już wiele razy i na wiele sposobów i nie działa. Minio używałem gnome-power-manager z braku laku ale odkryłem, że lżejszy (o wiele mniej zależności) i szybszy jest xfce4-power-manager. Chciałem jednak wykorzystać Kde, które i tak mam.

#5 2011.01.02 22:46:25

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: KDE SC 4.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

parrotlarch: no własnie ja „i tak mam” GNOME, dlatego wspomniałem o gnome-power-manager. xfce4-power-manager tez sprawdzałem, ale coś tam mi się w nim nie podobało (już nie pamiętam co).

Jak pisałem w poprzednim poście — możesz próbować znaleźć tego core daemona i odpalić plasmę na Fluxboksie, ale wg mnie gra niewarta świeczki. To już lepiej zostać na KDE, tylko je skonfigurować tak żeby było Ci z nim wygodnie. Albo zostać przy tym xfce4-power-manager.

#6 2011.01.18 23:37:34

parrotlarch
pijak

Jakoś w międzyczasie postawilem sobie obok Debiana z KDE systemik bazowy, na którym poinstalowałem tylko najpotrzebniejszy sofcik, a więc tylko fluksik, bez żadnych środowisk. Hibernację i usypianie zalatwiłem za pomocą pm-utils i dodałem wpisy w menu (widać im bardziej bazowe narzędzia, tym mniej problemów). Jeżeli komuś nie dziala jak należy, to chętnie podzielę się wskazówkami, bo śmiga mi jak marzenie (hibernuje, usypia, wybudza, reaguje na zamknięcia - otwarcia pokrywy). Oprócz tego wrzuciłem sobie xfce4-power-manager, bo jest mały i lekki, a pozwala bez bawienia się skryptami zahibernować system, kiedy bateria zbliża się do zera i zarządza energią monitora.

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2011.01.18 23:38:32)

Stopka forum