Login Hasło

#1 2008.03.10 10:07:40

parrotlarch
pijak
System: Debian stable, Ubuntu LTS
Fluxbox: 1.3.5-2

Worker - przypisanie akcji

dzięki Minio dowiedziałem się o wypasionym ponad ludzkie wyobrażenia programie worker. Używałbym go absolutnie do wszystkiego, bo szybki jest niemożebnie i arcykonfigurowalny (i to graficznie), ale mam problem z przypisaniem akcji. Niby w file types można sobie ustawić własny program (i tysiąc innych rzeczy), ale zwykłe pokazanie ścieżki do programu nie wystarcza. trzeba najwidoczniej dodać jakiś parametr, a na to jestem za cienki. chciałbym poustawiać sobie
-dla wszelkich plików muzycznych ncmpc lub moc,
-dla obrazków gqview (ten niby dał się ustawić, ale otwiera się tylko jeden obrazek i nie można przewijać reszty),
-dla wideo mplayera (ten z kolei nie używa czcionki, którą ustawiłem w jego opcjach)
-dla prostego tekstu leafpada (bo oo-writer już mi otwiera doc itp).

byłbym wdzięczny za podanie tych parametrów, albo namiar gdzie mogę się tego dowiedzieć.

dla tych, którzy jeszcze nie znają tego cuda zapodaję screena, bo wygląd na wstępie może odrzucać, a jego zmiana jest do wyklikania w 5 minut.

http://img201.imageshack.us/img201/4083/zrzutekranu100320081004zu0.th.jpg

Zdzisław Dyrman...zasadniczo

#2 2008.03.10 10:39:18

parrotlarch
pijak

Re: Worker - przypisanie akcji

dobra nawet nie spróbowałem pokombinować. działa mi wsio jak chcę. jakby ktoś był zainteresowany to interesującymi mnie tajemnymi komendami były:
gmplayer {F}
leafpad {F}
gqview {F}
mocp {F} z zaznaczoną opcją "uruchom w terminalu"

niech więc to będzie wątek propagujący workera, bo to program - siłacz.

#3 2008.03.10 14:12:59

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Ja tam o workerze nie będę nic pisał, ale pragne zwrócić uwagę na fakt, że mój nick w celowniku brzmi Miniowi. Czyli „Dzięki Miniowiwink .

#4 2008.03.10 16:27:01

parrotlarch
pijak

ok. z przezorności nie odmieniam. sam mam nazwisko, którego się nie odmienia. a jeśli chodzi o twój nick, to chcąc nie chcąc ciśnie się na usta: "panie kerowniku. oczko mu się odlepiło...temu Miniu"

a tak na serio - cała Polska dziękuje Miniowi za zwrócenie uwagi na workera!

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2008.03.10 16:54:41)

#5 2008.03.10 16:59:53

Minio
Electric Castle resident

Mój nick ma rodzaj męski (zupełnie jak jego właściciel wink ). Wydaje mi się, że forma „Miniu” powstaje sugerowaniem się rzeczownikami rodzaju nijakiego jak „radio” czy „molo”.

Zresztą, w razie wątpliwości przecież jest http://minio.xt.pl/o-mnie.html#deklinacja wink .

#6 2008.04.09 20:13:24

rr9
Użytkownik

parrotlarch napisał(-a):

niech więc to będzie wątek propagujący workera, bo to program - siłacz.

Popieram!

Nie wyobrażam sobie już pracy na kompie bez Workera, w sumie to zęby już na nim zjadłem. Mocno niedoceniony program.

Zastanawiam się właśnie czy jest ewentualne zapotrzebowanie na jakieś howto etc odnośnie Workera? Z moich obserwacji wynika, że niewiele osób go używa (bo trudny, brzydki (sic!) itp).

Chciałem kiedyś zrobić jakąś www o tym programie, ale mi przesło. Materiałów mi jednak trochę zostało i szkoda by się zmarnowało, tylko nie wiem czy wiki fluxboksa to odpowiednie miejsce do tego, bo jest tego naprawdę sporo, samo howto odnośnie pisania skryptów workerowych zajęłoby ładnych parę stron. Jak myślicie? A może bloga jakiegoś natrzaskać?smile
Fajnie by było gdyby istniała jakaś mini "baza" przycisków i skryptów (na stronie projektu jest kilka, ale co to jest przy wtyczkach do takiego total commandera?).

#7 2008.04.09 21:46:19

azhag
Dozorca
Fluxbox: 1.3.5

rr9: myślę, że tekst w Artykułach o tym dlaczego bez Workera nie potrafisz żyć byłby na jak najbardziej na miejscu smile

--

parrotlarch napisał(-a):

"panie kerowniku. oczko mu się odlepiło...temu Miniu"

Minio napisał(-a):

Mój nick ma rodzaj męski (zupełnie jak jego właściciel wink ). Wydaje mi się, że forma „Miniu” powstaje sugerowaniem się rzeczownikami rodzaju nijakiego jak „radio” czy „molo”.

Bogowie... Minio, naprawdę Misia nie oglądałeś?! To jakby kulturowe kalectwo...

Swoją drogą może i ja się dokłądniej przyjrzę Workerowi? Kiedyś popatrzyłem, ale — no cóż — trudny i brzydki, a w ogóle mam swojego mc (notabene też niedoceniany program, nawet z tych samych powodów wink, choć chyba nie tak bardzo jak Worker, z tego co piszecie).

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#8 2008.04.09 22:13:49

rr9
Użytkownik

Ok, jeśli Artykuły to dobre miejsce to jak tylko ogarnę swoje wypociny - napiszę artykuł czy jak to nazwaćwink Kwestia paru dni.
MC też bardzo sobie cenię, choć z nieco innych powodów niż Workera, w każdym razie co bym nie pisał to na pewno nie omieszkam stosownych odniesień i różnic tych dwóch menedżerów plików zamieścić.

#9 2008.04.09 22:52:34

Minio
Electric Castle resident

azhag napisał(-a):

Bogowie... Minio, naprawdę Misia nie oglądałeś?! To jakby kulturowe kalectwo...

Jestem rocznik obalenia komunizmu w Polsce i nie splamiłem sobie rąk niczym, co ma jakikolwiek związek z PRL-em wink . Wiwat wolna Polska! Wiwat Orzeł Biały!

A serio: nie, nie oglądałem. Jak ktoś mi da cynk z terminem, kiedy będzie emitowane w telewizorze, prawdopodobnie nadrobię zaległości. Które, notabene, ograniczają się nie tylko do tego jednego filmu.

#10 2008.04.10 00:05:58

parrotlarch
pijak

Ja jestem od  Misia nie wiele starszy, ale zdążyłem kilkadziesiąt razy obejrzeć. znam na pamięć, a i tak za każdym razem rżę jak głupi.

wracając do Programu Którego Możliwości Nieograniczone Są (nie zdziwię się jak zrobi mi kanapkę) - czy to możliwe, żeby odpalić z workera tylko jeden program jednocześnie? jak odpalę np gnumerica to już nie mogę kliknąć żadnej empetrójki (zamiast kursora jest klepsydra). na pewno da się coś zdziałać. Minio kerowniku, na pewno wiesz co zrobić.

Ostatnio edytowany przez parrotlarch (2008.04.10 00:06:43)

#11 2008.04.10 08:34:15

azhag
Dozorca

może i głupia sugestia: dodać "&" po poleceniu?

parrotlarch napisał(-a):

Ja jestem od  Misia nie wiele starszy, ale zdążyłem kilkadziesiąt razy obejrzeć. znam na pamięć, a i tak za każdym razem rżę jak głupi.

Dokładnie. Ech, takich filmów już się nie robi.

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#12 2008.04.10 10:27:14

ilin
Palacz
System: Debian Wheezy/Sid

azhag napisał(-a):

Ech, takich filmów już się nie robi.

Robi robi np: U Pana Boga w ogródku.

A wracając do tenmatu to bardzo przydał by sie jakiś tutorial bo worker wcale nie jest intuicyjny.

Pozdrawiam

#13 2008.04.10 13:12:59

rr9
Użytkownik

parrotlarch napisał(-a):

czy to możliwe, żeby odpalić z workera tylko jeden program jednocześnie? jak odpalę np gnumerica to już nie mogę kliknąć żadnej empetrójki (zamiast kursora jest klepsydra). na pewno da się coś zdziałać.

Oczywiście, że niemożliwe:) Musisz w okienku konfiguracji definicji polecenia zaznaczać opcję "Uruchom w tle" Czasami jednak uruchamianie w tle jest niepożądane, ale to już napiszę w artykule.

#14 2008.04.10 19:24:37

parrotlarch
pijak

rr9 napisał(-a):

parrotlarch napisał(-a):

czy to możliwe, żeby odpalić z workera tylko jeden program jednocześnie? jak odpalę np gnumerica to już nie mogę kliknąć żadnej empetrójki (zamiast kursora jest klepsydra). na pewno da się coś zdziałać.

Oczywiście, że niemożliwe:) Musisz w okienku konfiguracji definicji polecenia zaznaczać opcję "Uruchom w tle" Czasami jednak uruchamianie w tle jest niepożądane, ale to już napiszę w artykule.

o dziękować. a artykuł napisz napisz.

#15 2008.04.11 21:59:17

rr9
Użytkownik

A więc tak. Zdecydowałem się jednak na bloga smile Mam zamiar czasami natrzaskać jakiś tekst o tym o i owantym na własną rękę że tak powiem. Wyszedł "trochę" więcej niż artykuł - podzieliłem go na 6 części, a i tak to jest wersja odchudzona. Dopiero jak człowiek się weźmie za spisanie co ważniejszych funkcji to sobie uświadamia, że to jednak nie jest program na dwa wieczory. W każdym razie powiem czego jeszcze nie ruszyłem, a za co mam zamiar dopiero w przyszłości.

Przede wszystkim avfs. W skrócie: wirtualny system plików odpowiadający za wchodzenie do archiwów bez rozpakowywania, połączenie z ftp etc. Jeśli komuś to się kojarzy z extfs z MC to bardzo słusznie, to jest mniej więcej to samo, nawet skrypty są te same.
Gdzieś kiedyś zacząłem coś rzeźbić w tym, ale za cienki byłem, może się za to wezmę niedługo bo można to wykorzystać do paru fajnych rzeczy, o np. prosty czytnik rss zrobić czy jakieś takie bajery (w MC fajnie działa np zgrywanie płyt audio - jest skrypt na cdparanoię). Czujecie te możliwości?

O flagach workera temat jest jak najbardziej jeszcze nie wyczerpany, nie chciałem przepisywać wszystkich jak leci, wolałem dać wybrane, ale z przykładami.

W kwestii technicznej: zrzuty pochodzą z dwóch różnych okresów dlatego nieco się mogą różnić. Kolorystyka też nie jest domyślna, po prostu tak mam ustawione od 2 czy 3 lat i dobrze mi z tym wink Że za pięknie to nie wygląda - wiem, ale co z tego?wink

Wbrew pozorom nie zamierzam raczej nikogo na siłę namawiać na ten, co by nie mówić, świetny menedżer plików. Początkowe zachwyty już dawno mam za sobą, traktuję go po prostu jako bardzo dobre narzędzie, jak najbardziej posiadające wady. Myślę, że najważniejsze zalety przedstawiłem, jeśli kogoś zainteresuje to świetnie, jeśli nie, jest wspomniany już w tym wątku MC, który szczerze mówiąc - podoba mi się coraz bardziej.

I już tak na marginesie. Dla mnie idealnym, w pełnym tego słowa znaczeniu, byłby menedżer plików mający funkcjonalność MC, Workera i Gentoo smile Niestety taki nie istnieje, chyba czas się zabrać za programowanie;)

http://karrha.blogspot.com/

Ostatnio edytowany przez rr9 (2008.04.11 21:59:55)

#16 2008.04.12 11:28:01

Minio
Electric Castle resident

Cóż można powiedzieć: powodzenia w tym co robisz. Z chęcią też podlinkuje w tekście o Workerze do tego bloga, co uczynię już za chwilę.

Jeżeli wolno mi zaproponować, dwa uniedogodnienia, które zauważyłem:

1. Archiwum lepiej byłoby umieścić wyżej, najlepiej po prawej stronie. Aktualnie trzeba przejść na sam dół strony, czyli przekopać się przez wcale niemałą ilość tekstu. Chyba, że tylko u mnie tak jest — Opera 9.27.

2. Czy mógłbyś na stronie głównej umieszczać tylko części/skrócone opisy notek? Coś jak na tym blogu (pierwszy lepszy z Joggera): http://rasdel.jogger.pl/kategoria/rozrywka/ — pierwsze powiedzmy dwa akapity i link „czytaj dalej”, którego kliknięcie prowadzi do pełnej treści notki (może być realizowane statycznie lub przez AJAX). Wydaje mi sie, że nie muszę przedstawiać profitów płynących z takiego rozwiązania.

#17 2008.04.12 12:45:06

rr9
Użytkownik

Minio napisał(-a):

Cóż można powiedzieć: powodzenia w tym co robisz. Z chęcią też podlinkuje w tekście o Workerze do tego bloga, co uczynię już za chwilę.

Dzięki smile

Co do Twoich uwag, masz w zupełności rację. Poprawię to i owo, ten cały blog ma dopiero 24 godziny więc nawet nie zdążyłem jeszcze szablonu przejrzeć dobrze, podlinkować etc.

#18 2009.07.12 10:44:07

RA
Użytkownik
System: Gentoo Linux
Fluxbox: 1.1.1

Mam problem z uruchamianiem plików z open office w Workerze. Traktuje je wszystkie jako pliki zip i zamiast uruchomić oowriter dla odt lub oocalc dla ods wchodzi w nie i traktuje jak archiwum. Co ustawić by zmienić to zachowanie?

Ustawienia:

Kod:

own command = oowriter {F}
Run in background

Patern: *.odt

Stopka forum