Login Hasło

#1 2007.09.01 16:39:33

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Najczęściej uruchamiane aplikacje w menu

Troszeczkę zainspirowany tym wpisem wpadłem na pewien pomysł:
napisać skrypt, który będzie skądś brał jakie aplikacje były najczęściej uruchamiane z fluxboksowego menu, parsował je do postaci menu i zapisywał do pliku, który następnie będzie mógł być include'owany. W efekcie powstałby podobny ficzer, jaki jest w innych środowiskach.

Pytanie tylko jak wyciągnąć te najczęściej uruchamiane aplikacje. Ma ktoś jakiś pomysł?

Od razu zaznaczam, że nie interesuje mnie odpowiedź "po prostu wpisz sobie ulubione programy w menu". Zależy mi na tym, aby to odbywało się automagicznie.

---
PS. Identyczny temat założyłem na http://forum.dug.net.pl/viewtopic.php?t=8930

Ostatnio edytowany przez azhag (2007.09.01 17:03:13)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#2 2007.09.02 12:29:16

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Re: Najczęściej uruchamiane aplikacje w menu

Co napisał milyges na DUG-u jest chyba najlepszym pomysłem.

Nie wydaje mi się też, żeby ingerencja w menu była wielkim kłopotem. Zawsze można napisać prosty skrypt w perl-u/sed-zie który za użytkownika by odpowiednio modyfikował plik menu podany jako argument. Nikt przecież nie napisał, że dodanie funkcji o jakiej piszesz odbywać ma się tylko jednym skryptem smile .

Ewntualnie jeżeli ktoś zna C/++ można odpowiednio zmodyfikować źródła Fluxboksa aby Fb sam zapisywał co uruchamia do pliku. Ale konieczność modyfikowania źrodeł i późniejszego samodzielnego kompilowania Fb raczej nie wpłynie na popularność skryptu.

Do tego myślę, że można też stworzyć (później) dwujęzyczną stronę dla tego skryptu i podesłać go twórcom Fluxboksa — może byliby nim zainteresowani. Ewentualnie zgłosić feature-request i poczekać do kolejnego wydania Fb/ negatywnej odpowiedzi.

#3 2007.09.02 12:36:44

azhag
Dozorca
Fluxbox: 1.3.5

Minio napisał(-a):

Zawsze można napisać prosty skrypt w perl-u/sed-zie który za użytkownika by odpowiednio modyfikował plik menu podany jako argument. Nikt przecież nie napisał, że dodanie funkcji o jakiej piszesz odbywać ma się tylko jednym skryptem smile .

Oczywiście, że modyfikację menu do tego pomysłu chciałem zrobić skryptem. Jestem szalony, ale nie aż tak, żeby rzeźbić ręcznie. wink
Innym pomysłem jest drobne zmodyfikowanie fluxbox-generate_menu, żeby od razu robił pożądane menu — w końcu to skrypt sh (co w sumie średnio mnie urządza, bowiem menu mi generuje debianowy pakiet menu).

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#4 2007.09.02 12:43:36

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Raczej nie innym a kolejnym. Tak żeby każdy mógł mieć dostęp do tej funkcji — ci którzy lubią ręcznie modyfikowac menu następnie odpalaliby skrypt odpowiednio je modyfikujący (niestety raczej z zaznaczeniem, że skrypt nie oddziałowuje na include'owane pliki menu, chociaż może udałoby się i to przeskoczyć), ci którzy wolą automagię generate-menu dostaliby diffa zmieniającego ten skrypt tak, aby generował od razu menu przystoswane dla naszych celów.

#5 2007.09.02 19:04:54

vermaden
Użytkownik
System: FreeBSD UNIX 7.0
Fluxbox: SVN

w sumie nie za trudno.

caly config menu sklada sie z takiego wpisu:

Kod:

[begin] (fluxbox menu)
  [include] (~/.fluxbox/menu_base)
[end]

Kazda aplikacja ktora chcemy aby byla brana pod uwage jest uruchamiana przez specjalny skrypt stats.sh:

Kod:

[exec] (opera) {stats.sh opera}

a stats.sh po kazdym wywolaniu otwiera to co chcemy i w miedzyczasie zbiera statsy i przebudowywuje nam ~/.fluxbox/menu_base wedle ustawien w stats.sh

przykladem skryptu budujacego statyczna zawartosc na przyklad macie moj skrypt do negnerowania galerii (
http://vermaden.proplayer.pl/gfx/wallpapers ) a jest on tutaj: http://vermaden.proplayer.pl/scripts/ve … y-paged.sh

Ostatnio edytowany przez vermaden (2007.09.02 19:30:07)

"religions, worst damnation of mankind"
vermaden's: links resources deviantart

#6 2007.09.02 19:29:51

rootkit
Użytkownik
System: arch
Fluxbox:

Kod:

history | awk '{print $2}' | awk 'BEGIN {FS="|"} {print $1}' | sort | uniq -c | sort -rn | head -10

To wyrzuca najczęściej używane polecenie. Może coś pomoże wink

Stopka forum