Login Hasło

#1 2007.08.28 07:11:17

parrotlarch
pijak
System: Debian stable, Ubuntu LTS
Fluxbox: 1.3.5-2

Audacious zwalnia przy włączonym wine

Witam.
Zauważyłem ostatnio dziwną prawidłowość. KIedy odpalę uTorrenta pod wine, to audacious przesuwany po pulpicie zaczyna spóźniać się za kursorem. Używam też KDE i tam takiego problemu nie ma. Audacious daje się przemieszczać bez spowolnień również pod fluxem, gdy wyłączony jest uTorrent. Nie wiem czy problem jest przy innych aplikacjach odpalanych z wine, bo używam go tylko dla uTorrenta. Spotkał się może ktoś z czymś takim?

Zdzisław Dyrman...zasadniczo

#2 2007.08.28 21:45:41

rootkit
Użytkownik
System: arch
Fluxbox:

Re: Audacious zwalnia przy włączonym wine

Generalnie to Wine jest narzędziem dosyć dziwnym, zabawką dla fanatyków, do "normalnej" emulacji to się to nie nadaje wink Poza tym to dosyć dziwne mi się wydaję, może Wine blokuje na przykład ALSĘ, przez co Audacious ma problemy z odtwarzaniem --> zaczyna mulić, a co za tym idzie - przycinać podczas przesuwania (korzysta ze swojego mechanizmu "przesuwania" afaik, nie fluxboxowej dekoracji okna, także ma do tego prawo), a w KDE Audacious korzysta z arts, które ładnie mixuje oba źródła dźwięków? - takie skromne spekulację, nie śmiejcie się smile

#3 2007.08.28 21:55:08

parrotlarch
pijak
System: Debian stable, Ubuntu LTS
Fluxbox: 1.3.5-2

Re: Audacious zwalnia przy włączonym wine

hmmm...w audacious mam jedne ustawienia i w KDE też korzysta z alsy, więc to raczej nie ma znaczenia. z tą dekoracją możesz mieć coś racji. samo okno odtwarzacza przesuwa się o wiele lepiej, muli z playlistą. z kolei gdy włączę dekoracje fluxa to okienko odtwarzacza śmiga aż miło...a playlista jest nieruchoma...wmurowana na amen w miejsce gdzie ją zostawiłem.

Zdzisław Dyrman...zasadniczo

Stopka forum