Login Hasło

#1 2007.07.30 19:06:10

garfield997
Nowy użytkownik

[problem] Rodzielczosc, przezroczystość i tapeta

Zainstalowałem fluxboxa i pieknie ładnie przeglądałem sobie style. Co styl to inaczej. W jednym literki są duze i czytelne, w innym nieczytelne prawie wcale bo za małe albo za duże.
Zainstalowałem sobie opere i wygląda tragicznie bo wszystko jest tak małe ze nic nie widać yikes musze "+" powiększac stronki zeby cokolwiek zobaczyc. Aterm i Xterm ma podobnie. Nie widac niczego, w sensie napisów. Ale mam jeszcze Gnome-terminal i wygląda normalnie... Za to inne rzeczy ładnie widac np. menu (styl mam Outcomes). Wie ktoś co z tym zrobić? Rozdzielczośc nie ta czy coś? (nie umiem jej zmieniać a w tym "intuicyjnym" xorg.conf nic nie znalazlem do jej zmiany).

Dalej z tapetą problemy mam takie że owszem ustawić się da z konsoli ale po restarcie fluxa nie ma tapety, znika. Dopisałem ta linijke w init ale dalej to samo.

Przezroczystoci tez nie ma. Musialem dopisac te kawałki tekstu bo ich w init nie bylo ale teraz po dopisaniu są smile PRzezroczystosc mozna powiedziec ze jakas jest (baardzo znikoma) i ciagle taka sama. W xorg.conf nie posiadam zadnego wpisu o "compositive" czy co to tam było.

Korzystam z Ubuntu.

nie wiem jak sie sprawdza wersje fluxa tongue ściągałem metodą atp-get.

#2 2007.07.30 19:41:17

kras
Multiskinner
System: Debian Wheezy
Fluxbox: 1.3.2

Re: [problem] Rodzielczosc, przezroczystość i tapeta

1. Roździelczość

Kod:

# vim /etc/X11/xorg.conf

Kod:

Section "Screen"
        Identifier "Screen0"
        Device     "Card0"
        Monitor    "Monitor0"
        SubSection "Display"
                Viewport   0 0
                Depth     24
                Modes "1400x1050"  #tu wstaw swoją rozdziałkę
                ViewPort 0 0
        EndSubSection
EndSection

2. Tapeta

Kod:

$ vim ~/.fluxbox/init

Kod:

session.screen0.rootCommand:    fbsetbg -f ~/.fluxbox/backgrounds/tapeta.jpg &

3. Wersja fluxbox

Kod:

$ fluxbox -i

Ostatnio edytowany przez kras (2007.07.30 19:42:45)

krasnij@DUG

#3 2007.07.30 22:25:28

Minio
Electric Castle resident
System: Debian Testing
Fluxbox: Plasma 5.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Ponieważ skakanie wielkości literek w zależności od stylu jest irytuję, polecam stworzyć plik ~/.fluxbox/overlay o treści:

Kod:

*font: <ulubiony font z [b]xfontsel[/b]>

Konieczne może być dodanie linijki

Kod:

session.styleOverlay:   ~/.fluxbox/overlay

do ~/.fluxbox/init

Jeżeli chodzi o problemy z wielkością fontów, kluczowe może być odpowiednie ustawienie DPI. Więcej znajdziesz na stronie http://wiki.archlinux.org/index.php/Xor … Size.2FDPI .

#4 2007.07.30 23:32:14

garfield997
Nowy użytkownik

OK. Dzięki wielkie.
Z tą rozdzielczością pomogło. Wywaliłem to co miałem w xorg.conf i wkleiłem tamten tekst.
Z przeźroczystością tez juz mam spoko. Wcześniej miałem Ubuntu 6.10 ale zainstalowałem 7.05 od początku i flux działał już dużo lepiej (miał polskie fonty) i przeźroczystość udało mi się ustawić z pomocą konnfiguracji w menu fluxboxa. Wystarczyło zaznaczyć żeby wymuszał przeźroczystość czy coś takiego było.

Jedynie mam problem z tapetą. Po ponownym uruchomieniu fluxboxa - czarne tło. W init wszystko wpisane jak trzeba (na różne sposoby jakie znalazłem juz na forum) ale dalej nic. Jak ustawię tapetę to przy restarcie fluxa dalej jest na miejscu. Nie wiem co z tym jest sad Jakieś pomysły?

Z góry dzięki

Pozdro

#5 2007.07.31 11:02:22

garfield997
Nowy użytkownik

JUż problem rozwiązany. Moja głupota...
Wpisywałem nie w ten plik init co trzeba smile Bo w ~/.fluxbox był include do /etc/X11/fluxbox/fluxbox-menu to ja z mojej wielkiej wygody meczyłem się w tym innym init xD
Teraz już wszystko działa. Dzięki wielkie za pomoc. Pozdrowionka

Stopka forum