Login Hasło

#1 2007.05.17 23:18:10

Biacho
Użytkownik
System: Gentoo Linux.
Fluxbox: 1.1.1-r1

Flux, Laptop i zarządzanie energią

Witam ponownie smile
Mam takie pytanie. Moje kochane Gentoo i Fluxbox stoją na laptopie. No i z racji, że używam fluxa i niczego innego to chciał bym się dowiedzieć, czy jest jaką aplikacja która będzie mi pokazywać stan baterii w tray'u. Jakaś ikonka czy % w cyfrach. KDE ma, ale nie udało mi się odpalić narzędzia z KDE pod Fluxem. Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

http://www.gentoo.org/images/gentoo-badge2.png

#2 2007.05.18 00:02:16

vermaden
Użytkownik
System: FreeBSD UNIX 7.0
Fluxbox: SVN

Re: Flux, Laptop i zarządzanie energią

napewno torsmo/conky/roottail dalby rade, w trayu to nie wiem.

"religions, worst damnation of mankind"
vermaden's: links resources deviantart

#3 2007.05.18 09:56:32

KLAPEK
old sXe punx ;p
System: Slackware GNU/Linux
Fluxbox: 0.9.10

Ja do tego używam gkrellma wyskakującego ze slita.
Ma on wbudowaną funkcję, która zwie się bateria wink

Pokazuje w zależności od kliku:
procentowe zużycie stanu, pozostały czas, procentowe zużycie na minutę oraz ikonka bateri lub wtyczki wink

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Nowe i używane DELL tanio PW

#4 2007.05.19 11:16:25

zielony
Użytkownik

u mnie conky i zmienna $battery

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#5 2007.07.30 21:32:56

plf
Nowy użytkownik

Ja używam adesklets (http://adesklets.sourceforge.net/desklets.html). Można wybrać sobie acpi_battery (ikonka+procenty) albo abatstat (procenty+przybliżony czas działania baterii). Sprawują się bardzo dobrze. Dla wygody można ustawić adesklets, żeby statowały razem z Fluxem (http://fluxboxpl.org/portal/Instalacja_ … #Autostart).

P.S. Z racji tego, że jest to mój pierwszy post na forum pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

#6 2007.07.30 23:08:37

rootkit
Użytkownik
System: arch
Fluxbox:

Pozwole sobie korzystając z okazji podpiąć się pod wątek. Otóż (jak powszechnie wiadomo tongue ) mają funkcję zwalniania "gdy im się każe". I w gnome-panel jest wbudowany taki plugin, pozwala manipulować częstotliwością taktowania procka. Da się to w jakiś sposób przenieść do fluxa? Zaznaczam że nie chce uruchamiać gnome-panel, gnome-session, itp. A jak by dało się jeszcze zwalniać kartę graficzną (w ogóle nie wiem czy to technicznie możliwe, ale o uszy mi się obiło że można robić to na windowsie) to byłbym w niebie big_smile
pozdro

#7 2007.07.31 19:21:12

ArteK
Dreamer
System: FreeBSD 10.1-RELEASE
Fluxbox: 1.3.6

Nie wiem jak na Linuksie czy BSD ale w Windowsie kartę graficzną można zwolnić poprzez wybór ustawień sterownika - albo 2D albo 3D - przynajmniej takie coś jest w kartach nVidii. Jeśli chodzi o procesor to większość posiada w rejestrze instrukcję HLT, z której można skorzystać - jeśli dobrze się orientuję to są odpowiednie programy to "hamowania" procesora(jak coś znajdę to dam znać).

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
Portal użytkowników Fluxboksa
/? - prawie jak man

Stopka forum