Login Hasło

#1 2007.05.03 00:25:07

przemek
Nowy użytkownik
System: Arch Linux 0.8 Voodoo

migotanie okien "zapisz..."

Przede wszystkim chciałbym się przywitać, jako że to mój pierwszy temat i post:) fluxboxa mam 3dni, ale już zdążył mi przypaść do gustu. Dzięki doskonałym "how-to" poradziłęm sobie ze zmianą stylu, czcionek i tapety... ale właśnie przy zapisywaniu tapety za pomocą firefoxa zobaczyłem mały, ale jakże denerwujący błąd. Klikam na obrazek, i "Zapisz obrazek jako...", pojawia się okienko zapisu, ale migocze zmieniając swoją szerokość, do tego stopnia że klikniećie w "Zapisz" zamiast "Anuluj" staje się prawie niemożliwe.
Identyczny problem zaobserwowałem przy zapisywaniu plików w mousepadzie.

Nie jest to chyba wina stylu, bo problem występuje również po zamianie stylu na jeden z domyślnych...

Korzystałem z forumowej szukajki ale nie znalazłem nic pasującego... Jeśli problem został już gdzieś opisany, to przepraszam i proszę o skasowanie tematu...

#2 2007.05.03 09:44:31

Spajdi
Użytkownik
System: Gentoo

Re: migotanie okien "zapisz..."

Ja za to mam taki problem przy zapisywaniu obrazków w Gimpie, zna ktoś rozwiązanie?

Microsoft gives you Windows.
GNU/Linux gives you the whole house.

#3 2007.05.03 12:09:15

dowoszek
Użytkownik
System: Debian Testing i Sid
Fluxbox:

Migotanie ustaje po naciśnięciu na "Przeglądaj inne foldery". Oczywiście nie jest to pełne rozwiązanie problemu, ale zawsze coś smile

#4 2007.05.03 15:07:23

przemek
Nowy użytkownik

no to faktycznie takie średnie rozwiązanie...

to jest problem występujący zawsze, czy tylko jak coś się źle ustawi? nie zainstalowałem jeszcze żadnego engine'u i themów do gtk i qt. może tu tkwi problem?

#5 2007.05.03 15:47:29

dowoszek
Użytkownik
Fluxbox:

Do tej pory myślałem, że to kwestia paczek z repozytorium Ubuntu 7.04, bo w 6.10 ten problem u mnie nie występował. Tym bardziej, że repozytorium 7.04 zdaje się obfitować w takie "perełki" (np. PCManFM jest właściwie bezużyteczny i musiałem się przerzucić na Rox, mam nadzieję że tymczasowo).
Ale widzę, że ty używasz Archa...

#6 2007.05.03 15:52:01

przemek
Nowy użytkownik

no tak. Nowa tożsamość linuxowa: Arch zamiast Kubuntu... fluxbox zamiast KDE wink spróbuję uporać się z tym paskudnym wyglądem aplikacji,,, jeśli to nic nie pomoże, popytam na kanale fluxboxa, może tam są mądre głowy które wiedzą jak to naprawić

#7 2007.05.03 16:29:45

dowoszek
Użytkownik
Fluxbox:

Paskudnym? Raczej... prostym, bez fajerwerków. Osobiście jak patrzę na KDE, to mam podobne wrażenia jak po torcie piwem popitym i kiełbaską przełożonym, czyli co za dużo to nie zdrowo smile

Stopka forum