Login Hasło

#1 2006.11.26 11:46:47

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Hosting

Czas poruszyć kwestię hostingu.

Narazie mamy tymczasowy hosting na webd.pl, którego sponsorem jest Matius. Wykupiony jest do 19 grudnia, do tego czasu musimy się przenieść gdzieś indziej.

Nikomu w pojedynkę nie widzi się ponoszenie kosztów w pojedynkę, umówiliśmy się, że robimy zrzutkę na hosting, skarbnikiem jest ArteK (jak mieliście okazję się przekonać na forum już zakłada konto ;]). Przynajmniej 5 osób potwierdziło, że się dorzuci, 6. osoba to czy się dorzuca uzależnia od tego czy zostanie jej przyznane stypendium (co jest jak najbardziej zrozumiałe - ciężko się dorzucać, jeśli nie ma się z czego). Jeżeli ktoś jeszcze byłby chetny - piszcie.

W tej chwili nie jesteśmy w stanie określić ile wynosiłaby zrzutka - nie jest ustalona ostateczna liczba osób zrzucających się i firma hostingowa, w której wykupimy usługę. Wstępnie zakładamy, że więcej niż 200 PLN (za rok oczywiście) hosting nie wyniesie, jak podzielić tę sumę przez 5 osób wyszłoby 40 PLN na łebka, jak przez 6 - 30 kilka, przez 7 - poniżej 30.

Żeby nie było żadnych wątpliwości - nie jest to żaden abonament na pomaganie. Jeżeli ktoś się dorzuci to nie będzie to oznaczało, że chętniej będziemy odpowiadali na posty tej osoby. Podobnie nie będziemy gorzej traktowali osób, które się nie dorzucą. Wszyscy będą traktowani równo.

Jak pisałem firma hostingowa nie została wybrana - piszcie swoje propozycje. Wstępnie zastanawiamy się nad:
tox.pl
nazwa.pl
avx.pl

Dopisek:
Kolejna osoba się zadeklarowała, że się dorzuci. Razem 6 osób.
Kolejna. 7 osób.

Ostatnio edytowany przez azhag (2006.11.27 16:50:57)

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#2 2006.11.26 11:57:35

ArteK
Dreamer
System: FreeBSD 10.1-RELEASE
Fluxbox: 1.3.6

Re: Hosting

Właśnie miałem napisać temat o hostingu ale jak widzę wyprzedziłeś mnie tongue. OD siebie dodam, że szukamy jakiegoś sprawdzonego hostingu, czegoś co po prostu działa i obce mu są downtime'y(coś jak sam Fluxbox wink).

Ja od siebie zaproponuję nazwa.pl - obecnie jest promocja na hosting, to tam kupiliśmy domenę więc byłoby wszystko "na miejscu" smile. Normalnie abonament wynosi 300PLN/rok i jest to zdecydowanie sporo ale nazwa.pl to sprawdzona marka.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
Portal użytkowników Fluxboksa
/? - prawie jak man

#3 2006.11.26 12:31:52

KLAPEK
old sXe punx ;p
System: Slackware GNU/Linux
Fluxbox: 0.9.10

http://dmkproject.pl/
Sprawdzćie to.
Ja w robocie tam mam i jestem zadowolony.
Awarię zdarzają się rzadko i szybko są usuwane.
Na ok 2,5 roku było ich 3-4.
Co prawda nie wiem jaki transfer będzie generowało forum...
Ja mam tam tylko stronkę firmową i tyle.

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Nowe i używane DELL tanio PW

#4 2006.11.26 12:46:43

endel
Moderator
System: Archlinux
Fluxbox:

Jak beda wygladac platnosci  - z gory za rok, czy pol roku/comiesiecznie?

ArteK napisz o ktora promocje na nazwa.pl chodzi, Active czy Active Pro? I jak rozumiem maksymalny okres abonamentowy oferty w promocji to pol roku i cena jego wlasnie dotyczy?

I need some sleep

#5 2006.11.26 12:54:08

azhag
Dozorca

KLAPEK napisał(-a):

Sprawdzćie to

Rzeczywiście ciekawie wygląda http://dmkproject.pl/?body=szczegs1200

16 GB na miesiąc z pewnością starczy, to nawet wiecej niż na tych, które podałem wcześniej, w razie czego można dokupić 1GB transferu. Cena też przystępna.

endel napisał(-a):

na większości jest rok z góry, z tego co się orientuję

pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#6 2006.11.26 13:26:36

ArteK
Dreamer

endel napisał(-a):

ArteK napisz o ktora promocje na nazwa.pl chodzi, Active czy Active Pro? I jak rozumiem maksymalny okres abonamentowy oferty w promocji to pol roku i cena jego wlasnie dotyczy?

Chodzi mi o ofertę Active, przez pierwsze pół roku 50 PLN a potem 300 PLN za rok.

Jak tak spojrzałem na dmkproject to wygląda zqachęcająco, w każdym razie mamy jeszcze trochę czasu smile.

The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing - Edmund Burke
/? - prawie jak man

#7 2006.11.26 16:13:05

marb
Użytkownik

KLAPEK napisał(-a):

Sprawdzćie to.

Tak, wygląda bardzo ciekawie, jeżeli chodzi o transfer to w razie czego można przejść na DMK 2400, i tak byłoby taniej niż w nazwa.pl

#8 2006.11.28 10:34:28

azhag
Dozorca

Popytałem się znajomych, pokazałem ofertę, która dotąd do mnie najbardziej przemawiała (dkmproject) i otrzymałem następującą odpowiedź:

do pupy

wink
Następnie zostałem przekierowany na http://dreamhost.com/hosting.html.
Paramtery, funkcje (shelle, coś z jabberem) są interesujące, cena już mniej - 10 dolców miesięcznie (8 jak się weźmie na 2 lata, ale to cyrograf). Ponoć można skądś wytrzasnąć jakieś "kupony" i zbić cenę nawet do

kilku złotych za rok

(trwają dokładniejsze ustalenia ;]). Co wy na to?

EDIT:
po ustaleniach: przy zakładaniu konta można wpisać różne kody, po wpisaniu stosownego (już znanego) cena spada do około 70 PLN rocznie.
edit 2:
zniżka jest tylko na okres na jaki się bierze pierwszą umowę.

Ostatnio edytowany przez azhag (2006.11.28 11:15:32)

#9 2006.11.28 12:05:35

ArteK
Dreamer

No dobra, wszystko jest ładnie, pięknie ale mamy do czynienia z zagraniczną firmą. Poza tym 70 PLN/rok przez pierwszy rok brzmi ładnie, ale co potem? :>

/? - prawie jak man

#10 2006.11.28 12:09:08

endel
Moderator
Fluxbox:

azhag napisał(-a):

Popytałem się znajomych, pokazałem ofertę, która dotąd do mnie najbardziej przemawiała (dkmproject) i otrzymałem następującą odpowiedź:

do pupy

wink

Radze skonsultowac sie z kims jeszcze odn tego hostingu, nigdy nie bralem na powaznie opinii zawierajacych sie w stwierdzeniu "do dupy" smile

Odn tego drogiego zagranicznego hostingu - jest drogi i zagraniczny smile

I need some sleep

#11 2006.11.28 12:27:57

azhag
Dozorca

endel napisał(-a):

Radze skonsultowac sie z kims jeszcze odn tego hostingu, nigdy nie bralem na powaznie opinii zawierajacych sie w stwierdzeniu "do dupy" smile

owa "dupa" była w kontekście dreamhost wink

#12 2006.11.28 15:04:15

marb
Użytkownik

http://blog.konieczny.be/2006/07/27/dre … najlepszy/

Swego czasu słyszałem o problemach z tym hostingiem ale teraz podobno jest lepiej...

#13 2006.11.28 22:04:23

ArteK
Dreamer

No dobra, jedna rzecz mi tu śmierdzi - na tej stronce tak ładnie jest opisany ten hosting i zapewne kod, który został podany generuje zyski dla polecającego, więc jest to jakby nie patrzeć czysta reklama. Jak pewnie wszyscy wiecie reklama nie zawsze pokrywa się z prawdą. Druga sprawa to płatności zagraniczne - nigdy się w takie coś nie bawiłem, wiem że kiedyś jest ten pierwszy raz ale jeśli coś pójdzie nie tak? :> Serwer jabbera, ssh w naszej domenie byłyby fajne ale nie chciałbym żebyśmy się podpalili. Może warto popytać jeszcze innych co sądzą na temat tego hostingu, może faktycznie jest taki dobry za taką cenę smile.

BTW, ja piwa nie piję więc te kilka groszy wpada mi do kieszeni? tongue

/? - prawie jak man

#14 2006.11.28 22:07:38

azhag
Dozorca

ArteK napisał(-a):

BTW, ja piwa nie piję więc te kilka groszy wpada mi do kieszeni? tongue

ja piwo piję, biorę to na siebie wink

PS. pardon za chwilowe świrowanie forum, staram się coś zrobić smile

#15 2006.11.29 03:34:51

marb
Użytkownik

ArteK napisał(-a):

No dobra, jedna rzecz mi tu śmierdzi - na tej stronce tak ładnie jest opisany ten hosting i zapewne kod, który został podany generuje zyski dla polecającego, więc jest to jakby nie patrzeć czysta reklama. Jak pewnie wszyscy wiecie reklama nie zawsze pokrywa się z prawdą.

Tutaj rzeczywiście wygląda to na reklamę.

ArteK napisał(-a):

Druga sprawa to płatności zagraniczne - nigdy się w takie coś nie bawiłem, wiem że kiedyś jest ten pierwszy raz ale jeśli coś pójdzie nie tak? :> Serwer jabbera, ssh w naszej domenie byłyby fajne ale nie chciałbym żebyśmy się podpalili.

W sumie z opłątą nie powinno być problemów, można skorzystać z PayPal.

Nie mogę spać więc poszukałem trochę opinii na temat ww. hostingów...

dreamhost.com
http://www.room-303.com/blog/2006/10/03 … t-swiruje/
http://www.room-303.com/blog/2006/08/02 … i-klienci/
http://tomasz.topa.pl/dreamhostcom-test … sting.html
http://shwsite.org/?p=138

Ogólnie oferta wydaje się być dobra (na 10 pierwszych stronach google praktycznie nie znalazłem negatywnych opinii) , tylko ta cena popromocyjna przy przedłużaniu umowy...
(ps dreamhost jest jakoś dziwnie popularny wśród blogerów).

nazwa.pl
http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?h … mp;t=74877
http://programista.bialystok.pl/wordpress/?p=22
http://porownanie-hostingu.ocazio.com/
http://forum.php.pl/nazwapl-t51937.html
http://www.pozycjonowanie.pl/index.php? … topic=1020

Nie jest źle, solidna firma z dobrą pomocą , imo lepsza niż home.pl, tylko trochę drogo.

dmkproject.pl
http://forum.webhelp.pl/viewtopic.php?t=28883

Poza tym, sporo pojedynczych postów tu i tam, raczej pozytywnych. Ale nie wiem co myśleć...

Hmm, może:
http://www.lap.pl/active.html
http://www.az.pl/start.action

Wreszcie... dwa razy podczas pisania tego posta zrestartował mi się komp hmm

Ostatnio edytowany przez marb (2006.11.29 03:37:42)

#16 2006.11.30 08:23:44

ArteK
Dreamer

W sumie oferta http://www.az.pl wydaje mi się być ciekawsza ale w porównaniu do dreamhosta się chowa. Jeśli faktycznie na dreamhoście można "wymusić" te zniżki to można chyba z tego skorzystać, potem można nawet na tym zarobić by móc opłacić kolejny okres rozliczeniowy smile.

/? - prawie jak man

#17 2006.12.03 21:40:38

azhag
Dozorca

Powoli nadchodzi ten czas kiedy musimy się zdecydować na jakiś hosting, dobrze by było jakbyśmy w tym tygodniu coś kupili.

Wg mnie  na dobrą sprawę mamy dwa warianty:
1. dreamhost, którego oferta przebija wszystkie, jednak do którego są pewne zastrzeżenia
2. inny hosting

Pozostaje ustalić czy mimo zastrzeżeń do dreamhosta - zagraniczna firma, jakieś przekręty z kodami, zasada funkcjonowania dziwnie kojarząca się z "piramidą", praktyczne uwiązanie się do tego hostingu (w przyszłości raczej nie będzie nam się widziało przechodzenie na coś oferującego mniej) - decydujemy się na ten hosting, a jeśli nie decydujemy - to jaki inny?

Może niech każdy (z naciskiem na tych zrzucających się) się wypowie:
1. czy dreamhost?
2. jeżeli nie, to co?

Ponadto proszę o ponowne potwierdzenie (tutaj bądź na privie) uczestnictwa w zrzutce.

Jeżeli chodzi o moją odpowiedź na postawione przeze mnie pytanie:
1. Chyba jednak nie dreamhost. Wątpliwości są zbyt duże.
2. Co do innego - nie mogę się zecydować między dmkproject.pl a lap.pl. lap.pl ma więcej miejsca na serwerze, ale mniej transferu, zaś dmk ma dobry transfer, ale mniej miejsca.

#18 2006.12.04 19:35:08

ArteK
Dreamer

W sumie dreamhost kusi ale z drugiej strony istnieje pewne ryzyko. Hosting od polskiej firmy jest bardziej przekonujący ale trzeba znowu dobrze trafić, żeby nie było z nim kłopotów... Ja stawiam na lap.pl chociaż tak do końca nie jestem przekonany i ten dreamhost nie daje mi spokoju. I oczywiście dokładam się do tego interesu tongue.

/? - prawie jak man

#19 2006.12.04 20:13:15

Minio
Electric Castle resident
Fluxbox: KDE SC 4.10.5 ;) (Fb 1.3.5)

Na wstepie - tak, zrzucam się.

Po drugie - jestem zbyt roztargniony, żeby spamietac wszystkie oferty etc, ale:
1. Dreamhost jest wspaniały, ale oferuje znacznie więcej, niż bysmy kiedykolwiek potrzebowali. Do tego z czasem moze pojawić się bariera językowa... co nie zmiania faktu, że słyszałem o nim wiele dobrego, i gdybysmy mieli znacznie większe ambicje, to nie miałbym watpliwości.
2. dmkproject.pl daje 16 GB transferu miesięcznie. lap.pl 60 GB rocznie. Any questions?
3. Dlaczego nie bierzemy pod uwagę webd.pl? Znam dość spory projekt, który tam jest hostowany i przez ponad rok nie zdarzyło się nic, co do czego możnaby mieć zastrzeżenia.

#20 2006.12.04 20:33:36

azhag
Dozorca

Jeżeli chodzi o lap.pl to pod uwagę bierzemy (przynajmniej ja) pakiet Active (10 GB transferu miesięcznie (120 GB rocznie)).

Co do webd.pl - jesteśmy tam 2 tygodnie i ja jestem zniechęcony. Serwer wyraźnie się dusi, strona ma lagi, potrafi chodzić z prędkością ~ 1 kB/s - nawet na moim domowym łączu to przyprawia o nerwicę. Może to akurat należy zrzucić na karb tego, że jesteśmy w najniższym wariancie. (Dopisek: z drugiej strony: najniższy wariant, bo najniższy wariant, ale jednka powinno jakoś działąć.) Ale pozostaje jeszcze inna kwestia - napisałem do pomocy technicznej w pewnej sprawie (niby drobiazg; właściwie powinienem się cieszyć, że mogę zrobić kawę podczas zmiany strony w phpMyAdminie; zakładając oczywiście, że kolejna strona w ogóle się otworzy) tuż po 16. w piątek. Odpowiedź otrzymałem w poniedziałek po godz. 8. Strach pomyśleć co by się stało jakby akurat wypadł długi weekend, a sprawa była daleko większej wagi. Wg mnie poważna firma się tak nie zachowuje.

Ostatnio edytowany przez azhag (2006.12.04 21:03:27)

#21 2006.12.04 20:40:01

marb
Użytkownik

Minio napisał(-a):

1. Dreamhost jest wspaniały, ale oferuje znacznie więcej, niż bysmy kiedykolwiek potrzebowali. Do tego z czasem moze pojawić się bariera językowa... co nie zmiania faktu, że słyszałem o nim wiele dobrego, i gdybysmy mieli znacznie większe ambicje, to nie miałbym watpliwości.

Zgadzam się w 100%

Minio napisał(-a):

2. dmkproject.pl daje 16 GB transferu miesięcznie. lap.pl 60 GB rocznie. Any questions?

Na początku dmkproject miało dla mnie najodpowiedniejszą ofertę, ale po przeczytaniu opinii jakie cyrki wyprawiali w latach 2004/2005 mój entuzjazm zmalał. Co prawda my mówimy tutaj o roku 2007 i może teraz już jest wszystko ok, ale jakieś obawy mam.

Minio napisał(-a):

3. Dlaczego nie bierzemy pod uwagę webd.pl? Znam dość spory projekt, który tam jest hostowany i przez ponad rok nie zdarzyło się nic, co do czego możnaby mieć zastrzeżenia.

Rzeczywiście bardzo dobra oferta.

ps. także się zrzucam...

--edit

Ostatecznie zdecydowałbym się na lap.pl

Ostatnio edytowany przez marb (2006.12.04 20:57:12)

#22 2006.12.04 20:56:11

ArteK
Dreamer

Ja o webd.pl też nie słyszałem dobrych opinii dlatego bardziej sugerowałbym coś innego. O lap.pl słyszę pierwszy raz ale może warto chociaż spróbować i przez te 7 dni potestować? W końcu za to się nie płaci a można mieć obraz jak to na serio wygląda smile. Koledzy wyżej wybili mi z głowy dreamhosta chociaż może jeszcze kiedyś się przerzucimy tongue.

/? - prawie jak man

#23 2006.12.07 08:11:55

azhag
Dozorca

wychodzi na to, że najwięcej osób jest za
http://www.lap.pl/active.html

ktoś zgłasza weto?

#24 2006.12.07 13:35:50

endel
Moderator
Fluxbox:

Tak jak pisalem na PM tez sie dorzucam - powtorze tu dla jasnosci.
A, lap.pl moze byc.

I need some sleep

#25 2006.12.07 14:09:28

azhag
Dozorca

To ja dla jasności dodam, że hosting (active na lap.pl) kosztuje niecałe 180 PLN, do teraz potwierdzonych jest 7 osób, czyli wychodzi ok. 26 PLN na głowę.

W tym momencie czekamy na ArtKa i jego pechowe (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi tongue) konto. Zrzucać się będziemy najprawdopodobniej na początku przyszłego tygodnia.

---
Oczywiście jak ktoś jeszcze wyraża chęć dorzucenia się to zapraszamy, im więcej osób tym koszt jednostowy mniejszy.

---
Jeszcze wyjaśnię o co chodzi z tym cyrkiem z ponownym potwierdzaniem - to wszystko, żeby nie było jeszcze większego cyrku. Swojego czasu uczestniczyłem w innej zrzutce na innym forum i była taka nieciekawa sytuacja, że część osób na początku deklarowała chęć dorzucenia się, a jak przyszło co do czego, nagle zrezygnowała, zniknęła, "ja coś mówiłem?", etc.

Stopka forum