Login Hasło

#1 2007.02.16 23:01:08

legalize
Nowy użytkownik
System: debian

programy na bardzo słaby sprzęt

witam smile wiec tak... zainstalowalem sobie debiana sarge, fluxbox, xorg (oczywiscie wiekszosc dzieki pomocy zyczliwych ludzi;)), firefox, rox-filer... i chyba na tym koniec... aaa! spolszczylem liska i X'y smile ale do rzeczy... prosilbym o zlozenie jakiegos kompletu aplikacji, aby uzyskac funkcjonalny system big_smile

problem jest taki, ze stawiam pierwsze kroki w linuxie, podpierajac sie tylko netem hmm kolejny problem jest taki, ze moj sprzet jest juz wysluzony - Pentium 200MMX, 96RAM SIMM, grafika z plyty glownej i karta muzyczna na ISA...
dla porownania: win95 - mp3, ogg, z bieda wma... (oczywiscie jak winamp zapuszczony, to komp udu...ziemiony); filmy odpadaja... java MS, bo java sun to tez zbyt duze obciazenie... dzwieki, animacje na stronach - blok... tak jak flash player... win98 - tylko net na IE, zablokowane animacje, dzwiek, flash, etc...

jak widac, wielkiej mocy nie ma, ale tez na cuda nie licze tongue to czego chce? chcialbym sluchac mp3, ogg, radia internetowego... (konsoli sie nie boje, choc pewno wielkiej roznicy miedzy konsola a X nie ma...?) miec przegladarke obrazkow (zainstalowalem sobie jeszcze feh, sie mi teraz przypomnialo, ale co z tego - i tak nie umiem uruchomic neutral) do dokumentow mysle pakiet openoffice wystarczy - wiadomo, bedzie ladowal sie troche i dzialal podobnie, ale praktycznie nie korzystam z edytora textowego, arkuszy, prezentacji, etc... a ma mozliwosc otwierania i zapisywania doc'ow, pdf'ow... big_smile ikony na pulpicie? (czytalem, ze chyba idesk czy jakos tak jest lepszy od rox-filer), przegladarke internetowa - chodz firefox moze byc... ale prawdopodobnie po zainstalowaniu java sun (a ta wymagana jest, zeby grac na kurniku tongue) bedzie strasznie... bo do zolwiego tempa przyzwyczajony jestem, ale bez przesady.... wiec jakas alternatywa pod jave? programow pocztowych nie uzywam (zbedne obciazenie systemu, tylko dlatego), conky - chodz plyta nie ma pomiarow temperatur czy predkosci wiatrakow... ale obciazenie procka, ramy... fajny bajer, no wink i tyle... chyba, ze cos jeszcze powinienem miec, a nie wiem o tym wink

aha, mozna pod fluxbox zrobic cos 'ala przycisk "start"? bo to dla mnie troche uciazliwe, zeby dostac sie do programow, do menu, jak mam odpalona przegladarke i musze za kazdym razem minimalizowac neutral

i przepraszam za przydlugie posty... tak wyszlo sad

Ostatnio edytowany przez azhag (2007.02.17 10:05:02)

#2 2007.02.17 10:32:48

azhag
Dozorca
System: Debian Testing
Fluxbox: 1.3.5

Re: programy na bardzo słaby sprzęt

Do muzyki dobry wg mnie byłby moc lub mpd+klient konsolowy, jeżeli wolisz winampopodobny program to xmms powinien spełnić twoje oczekiwania i nie zamordować kompa.

Przeglądarka - opera wydaje mi się lżejsza niż firefox, z javą na podobnym sprzęcie jakoś chodzi (z bólami, ale jednak).

Obrazki - xzgv to chyba najlepszy kompromis między lekkością, a jako taką funkcjonalnością. BTW. feh to nie aż taka filozofia:

Kod:

feh obrazek.png
feh katalog/*.png

etc.

Co do przycisku menu na belce - fluxbox nie ma takiej możliwości natywnie (ponoć istnieje odp. patch, ale to chyba tylko legenda ;]), możesz za to użyć jakiś dodatkowy panel - fspanel, pypanel, etc. Poza tym nie trzeba wcale minimalizować, wystarczy zmienić pulpit.
Możesz też dopisać akcję do ~/.fluxbox/keys, np.

Kod:

Control Home :RootMenu

menu po wciśnięciu Ctrl+Home

PS. Przeniosłem do bardziej pasującego działu i zmieniłem tytuł na bardziej adekwatny.

Dr Chandra, will I dream?
pogoda w conky :: wybierz jabbera :: polski portal debiana :: registered linux user #403712

#3 2007.02.17 10:52:04

thid
Użytkownik

aha, mozna pod fluxbox zrobic cos 'ala przycisk "start"? bo to dla mnie troche uciazliwe, zeby dostac sie do programow, do menu, jak mam odpalona przegladarke i musze za kazdym razem minimalizowac

Teoretycznie można ale jest to dość..hmmm....beznadziejny sposób. Ja u siebie wstawiłem sobie gnome-panel ^_^ Tylko ze jakiś BARDZOOO stary, zależności do niego zajmują bardzo mało wink a i komputera bardziej nie obciąża.

#4 2007.02.17 11:34:16

legalize
Nowy użytkownik

no oka... niech bedzie, czyli to nie smiec wink Obywatelu azhag tongue na Pana zawsze mozna liczyc big_smile

aha, zainstalowalem z ciekawosci java i... yikes DZIALA! na lisku, nawet pokusilbym sie o stwierdzenie, ze szybciej niz java MS na w98 wink tylko znowu... w IE wylacza sie w opcjach animacje i jest to dla calego systemu... (gg, firefox, etc...) a czym tu zablokowac animacje gifow na stronach? kolejna sprawa - jest tu cos takiego jak "panel konfiguracyjny" dla javy?! pod ms byl... w panelu sterowania tongue bo kurcze, co chwile "BEEP" - to wkurza...

xmms odpada... wprawdzie nie mam jeszcze dzwieku, ale juz po programie widze... a z dzwiekiem (domyslnie) bedzie "ciezej"... wiec chyba zainteresuje sie alternatywami smile

KOLEJNY PROBLEM hmm
nie umiem zainstalowac dzwieku... probowalem wg instrukcji zainstalowac alsa na jakims forum... ale nie wychodzi... znalazlem cos takiego: http://www.alsa-project.org/alsa-doc/do … ule=es18xx ale nic z tego nie rozumiem... z tego co wyczytalem, to alsa wspiera moja karte dzwiekowa ESS1868 na ISA

Ostatnio edytowany przez legalize (2007.02.18 12:29:59)

#5 2007.02.18 18:54:28

cox
lama nie użytkownik
System: Debian Sid

witam! także kiedys sie meczylem z takim sprzetem i udalo mi sie wyszukac cos takiego:

Kod:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=9521

mi pomoglo, moze i Tobie pomoze smile powodzenia ;]

Registered Linux User #444209, powered by:
';:Home:;.  .;:Debian:;.  .;:Opera:;.  .;:Fluxbox:;.  .;:Irssi:;.  .;:EKG:;.

#6 2007.02.19 12:38:05

legalize
Nowy użytkownik

smile dzieki, patrzylem juz na to... wpisujac modprobe snd-es czy cokolwiek innego (snd, snd-cs...) wyrzuca mi, ze nie moze znalesc snd-es sad

#7 2007.05.03 09:41:51

Spajdi
Użytkownik
System: Gentoo

A próbowałeś apt-get install alsa ?

Microsoft gives you Windows.
GNU/Linux gives you the whole house.

#8 2007.05.09 09:29:27

KLAPEK
old sXe punx ;p
System: Slackware GNU/Linux
Fluxbox: 0.9.10

Wrzuć dmesg z info o Twojej karcie, ew. lspci
Co do sprzętu.
Ja na gorszym spokojnie działałem:
P133@128ram@4GB HDD.
Jest tam oczywiście Slackware [10.2] @ fluxbox.
Do netu z tych co przetestowałem to najszybciej chodzi i najmnniej zasobów zajmuje SeaMonkey.
MP3 > mpg123, mpg321, moc
Odtwarzanie strumieni z netu np antyradio > VLC polecam bez gui >  vlc --intf rc http://
Pomiary, info, montowanie napędów etc > ja do tego wszystkiego używam gkrellma wyskakującego ze szczeliny [slita].
PDF > xpdf
Obróbki pdf  > pdf2dsc    pdffonts   pdfinfo    pdftoppm   pdftotext 
pdf2ps     pdfimages  pdfopt     pdftops 
....

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Nowe i używane DELL tanio PW

#9 2007.05.09 10:14:38

zielony
Użytkownik

KLAPEK napisał(-a):

...[ciach]Odtwarzanie strumieni z netu np antyradio > VLC polecam bez gui >  vlc --intf rc http://
[ciach].....

Możesz podać adres tego radia w inecie, bo ja ślepy jestem i znaleźć nie potrafię.

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

#10 2007.05.09 11:10:38

KLAPEK
old sXe punx ;p
System: Slackware GNU/Linux
Fluxbox: 0.9.10

Właśnie słucham wink
Trzeba się jednak dość wcześnie rano podłączyć by starczyło pasma...

Kod:

vlc --intf rc http://213.251.138.121:7000

Jest to stacja warszawska.

|| Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || --Cyril Tourneur (1575-1625)-- ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Nowe i używane DELL tanio PW

#11 2007.05.09 19:16:42

zielony
Użytkownik

thx :-)

Zostałeś zarejestrowany jako użytkownik #416423 przez.. :mrgreen:
Debian Users Gang | Mój Lepszy Świat | UnixyPL

Stopka forum